دلار کوتاه نیاید، طلا چه کند؟

دلار کوتاه نیاید، طلا چه کند؟

پیرو بازیابی سهام جهانی، دلار به کاهش اصلاح نزولی ادامه داد و معامله طلا در سطح 1836.07 دلار انجام شد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، روز سه‌شنبه در حالی که دلار آمریکا تحت فشار گسترده قرار گرفت، هر اونس تروی طلا تا 1836.07 دلار معامله شد. با احیای سهام جهانی از فروش هفته گذشته، دلار کاهش اصلاحی نزولی خود را تمدید کرد. با این حال، دلایل زیربنایی که آنها را به سمت پایین سوق داد، هنوز وجود دارد، از جمله بدنام‌ترین آنها، تورم فوق‌العاده داغ و بحران اروپای شرقی.

انتظارات زیادی در بین سرمایه‌گذاران وجود دارد، زیرا جروم پاور، رئیس فدرال رزرو قرار است در یک پانل بحث که توسط وال استریت ژورنال سازماندهی شده است، شرکت کند، اگرچه بعید به نظر می‌رسد که او پرتو جدیدی را در مورد سرعت انقباضات روشن کند. علاوه بر این، خرده‌فروشی خوش‌بینانه ایالات متحده، معامله‌گران سهام را تشویق می‌کند. بر اساس ارقام رسمی، فروش در ماه آوریل 0.9 درصد افزایش داشت که از پیش‌بینی‌ها پیشی گرفت.

در جاهای دیگر، بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده نیز افزایش یافته است، به طوری که اوراق 10 ساله خزانه‌داری به آستانه 3 درصد نزدیک می‌شود. به نظر می‌رسد این کاتالیزور مرتبط با تورم باشد، زیرا بن برنانکی، رئیس پیشین فدرال رزرو، ادعا کرد که بانک مرکزی برای رسیدگی به این مشکل بیش از حد منتظر مانده است و هشدار داد که ممکن است به بدترین بحران از سال 1980 تبدیل شود.

چشم‌انداز فنی کوتاه‌مدت قیمت طلا

XAU/USD بر اساس نمودار روزانه بالای 1820 دلار در هر اونس تروی معامله می‌شود، اما در ناحیه قرمز است. قیمت پس از آزمایش میانگین متحرک ساده 200 روزه (200 SMA) هموار به شدت کاهش یافت، در حالی که میانگین متحرک ساده 20 روزه (20 SMA) شیب نزولی را در زیر میانگین متحرک ساده 100 روزه (100 SMA) حفظ می‌کند، یعنی هر دو بالاتر از مدل‌های طولانی‌تر. در این میان، شاخص‌های فنی نزدیک به میزان فروش اشباع باقی می‌مانند که نشان‌دهنده‌ی علاقه فروش مداوم است.

نمودار 4 ساعته یک موضع خنثی ارائه می‌دهد. اندیکاتورهای تکنیکال در اطراف خطوط میانی خود می‌چرخند و قدرت اولیه خود را رها می‌کنند، در حالی که قیمت دقیقاً بالاتر از میانگین متحرک ساده 20 روزه نزولی (SMA20) است. میانگین‌های متحرک طولانی‌تر، مطابق با روند نزولی غالب، بسیار بالاتر از سطح فعلی پایین‌تر می‌روند.

نمودار طلا

سطوح پشتیبانی: 1,812.00 1799.05 1,786.70

نویسنده: معصومه دانش
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401 ساعت 10:30
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین