دلار برای حفظ ارزش‌هایش می‌جنگد

دلار برای حفظ ارزش‌هایش می‌جنگد

در حالی که یوان چین در حال سقوط بود دلار امروز برای تقویت ارزش خود تلاش کرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از رویترز در روز سه‌شنبه، دلار برای تقویت ارزش خود جنگید و ارزش یوان چین در حال سقوط بود، زیرا سرمایه‌گذاران شرط‌بندی‌ها را در مورد اینکه آیا افزایش نرخ بهره آمریکا باعث افزایش بیشتر دلار می‌شود یا خیر، کاهش دادند.

دلار آمریکا از بالاترین سطح دو دهه اخیر این هفته نزول کرد و در معاملات اولیه آسیا کمی ملایم‌تر بود، در حالی که بازده اوراق قرضه ایالات متحده اندکی کاهش یافته است زیرا معامله‌گران تصور می‌کنند افزایش‌های کوتاه‌مدت تهاجمی باعث رشد بلندمدت ایالات متحده خواهد شد.

یورو در برابر دلار حدود 0.1 درصد افزایش یافت و به 1.0446 دلار رسید و دلار استرالیا و نیوزلند حدود 0.1 درصد افزایش یافت و از پایین‌ترین سطح چند ساله خود پایین آمد.

یوان چین در تجارت فراساحلی 6.7953 دلار در هر دلار ثابت بود و به نظر می‌رسد پس از کاهش بیش از 6 درصدی در یک ماه، در حال یافتن پایه‌ای است.

امیدها برای پایان‌دادن به قرنطینه سخت کووید-19 در شانگهای، داده‌های اقتصادی ضعیف ماه آوریل را خنثی کرده است و معامله‌گران نیز با نشانه‌های بیشتر حمایت از سیاست تشویق می‌شوند.

منابعی به رویترز گفتند که مقامات چین از برخی توسعه‌دهندگان دارایی سالم از نظر مالی خواسته‌اند تا اوراق قرضه را برای کمک به تقویت روحیه بازار بفروشند.

کریس وستون، رئیس تحقیقات کارگزاری Pepperstone در ملبورن، با اشاره به یوان دریایی گفت: «دلار/CNH محرک بزرگ ارزهای G10 بوده است. وی افزود که توقف در کاهش آن و همچنین آرام‌کردن نوسانات بازارها به طور کلی رشد دلار را متوقف کرده است.

او گفت: «قیمت‌گذاری زیادی شده است و ما هیچ خبر جدیدی از مقامات فدرال رزرو دریافت نمی‌کنیم. من فکر می‌کنم مردم در حال حاضر فقط مقداری از این پول را از روی میز برمی‌دارند.»

پوند نسبت به مدت دو ساله حدود 1.5 درصد جهش کرد و در روز سه‌شنبه در 1.2328 دلار ثابت بود. ین در قیمت 129.115 نگه داشته شد و بالاتر از پایین‌ترین سطح دو دهه است.

شاخص دلار آمریکا با اندکی کاهش به 104.100 رسید و حدود 0.8 درصد کمتر از اوج 20 ساله روز جمعه 105.100 است.

انتظارات نرخ بهره جهانی نیز بدبینانه‌‌تر شده است.

شکاف بین بازدهی واقعی 10 ساله آلمان و ایالات متحده بیش از 30 واحد در این ماه کاهش یافته است و بانک‌های مرکزی بریتانیا و استرالیا نرخ بهره را افزایش داده اند.

دقایقی از نشست ماه مه بانک مرکزی استرالیا و همچنین حضور علنی چندین مقام فدرال رزرو، از جمله رئیس جروم پاول در ساعت 18:00 به وقت گرینویچ، قرار است بعداً طی روز برگزار شود.

دلار استرالیا آخرین بار 0.6976 دلار و دلار نیوزلند 0.6309 دلار خریدند.

نوسانات ارزها

نویسنده: معصومه دانش
سه شنبه 27 اردیبهشت 1401 ساعت 11:49
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین