دادگاه عالی چین: بیت کوین دارای ارزش اقتصادی است و قانون از آن حمایت می‌کند

دادگاه عالی چین: بیت کوین دارای ارزش اقتصادی است و قانون از آن حمایت می‌کند

هرچند کشور چین از سال 2021 انجام تمامی تراکنش‌ها و استخراج ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است، اکنون یکی از عالی رتبه‌ترین دادگاه‌های این کشور می‌گوید بیت کوین دارای ارزش اقتصادی است و قانون از آن حمایت می‌کند.

مستند جدیدی که توسط دادگاه عالی مردمی شانگهای چین منتشر شده، دقیقا با تلاش این کشور در مقابله با ارزهای دیجیتال متضاد است. دادگاه چین در این سند، از بیت کوین به عنوان دارایی مجازی یاد کرده که توسط قوانین چین محافظت می‌شود و دارای ارزش اقتصادی است. گفتنی است انتشار این خبر طی ساعات گذشته تاثیری بر قیمت بیت کوین نگذاشته است.

بیت کوین

کانال رسمی دادگاه در وی‌چت (Wechat) اطلاعیه‌ای را منتشر کرده که در آن آمده است:

«دادگاه نظر واحدی در مورد قوانین مربوط به بیت کوین ارائه کرده و آن را به عنوان دارایی مجازی می‌شناسد.»

دادگاه عالی مردمی در چین، بالاترین دادگاه محلی این کشور محسوب می‌شود. آن‌ها به صورت مستقیم توسط دولت مرکزی کنترل می‌شوند و ساختاری مشابه با دادگاه عالی چین دارند که بالاتر از آن‌ها قرار دارد.

«لیو یانگ» یکی از وکیلان شرکت حقوقی Deheng Law به رسانه‌های محلی توضیح داده است که بیانیه دادگاه، احتمالا به عنوان یک حجم مرجع برای اختلافات مدنی مربوط به بیت کوین در شانگهای اهمیت زیادی خواهد داشت. با این حال، بانک مرکزی چین در سپتامبر سال گذشته اعلام کرده بود که فعالیت‌های تجاری مرتبط با ارز دیجیتال، غیرقانونی هستند. همچنین به شهروندان چینی هشدار داد که تجارت کریپتو می‌تواند به طور جدی ایمنی دارایی‌های مردم را به خطر بیندازند.

پرونده مربوط به بیت کوین دادگاه چین

بیت کوین

پرونده اشاره شده در این دادگاه به فردی با نام «چنگ مو» مربوط می‌شود که در 10 اکتبر 2020 به دادگاه مردمی منطقه «باوشان» از شانگهای شکایت کرد و از فرد دیگری درخواست کرده بود تا یک بیت کوین او را پس دهد. پس از محاکمه، دادگاه در 23 فوریه 2021 با صدور حکم خود، 10 روز به بدهکار مهلت داد تا بیت‌کوین او را پرداخت کند.

با این حال، متهم از پرداخت این بیت‌کوین خودداری کرده و اکنون پرونده آن‌ها به دادگاه عالی مردمی شانگهای منتقل شده است. همچنین نکته قابل توجه دیگر اینکه، دادگاه عالی در چین در این پرونده برای اولین بار مجبور شده تا حکمی را در مورد بیت کوین صادر می‌کند.

منبع:
پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401 ساعت 18:50
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین