آیا کاهش تورم در آمریکا باعث بهبود وضعیت بازار ارزهای دیجیتال می‌شود؟

آیا کاهش تورم در آمریکا باعث بهبود وضعیت بازار ارزهای دیجیتال می‌شود؟

نرخ تورم در ایالات متحده آمریکا نسبت به ماه مارس کاهش 20 واحدی را داشت و از 8.5 درصد به 8.3 درصد رسید؛ با این وجود بازار رمزارزها همچنان نزولی است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز و به نقل از اینوستینگ، آخرین داده‌های شاخص قیمت مصرف کننده نشان می‌دهد که نرخ تورم سالانه ایالات متحده در ماه آوریل به 8.3 درصد رسید.

بر اساس داده‌های منتشر شده در روز چهارشنبه توسط اداره آمار کار ایالات متحده، شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه آوریل به 8.3 درصد کاهش یافته است، و 20 واحد کمتر از نرخ تورم  41 سال پیش که اقتصاد در ماه مارس(اسفند و اوایل فروردین) ثبت کرده بود، است.

شاخص قیمت مصرف کننده عدد 8.3 درصد را ثبت کرد

داده های CPI در ماه آوریل نشان می دهد که تورم ایالات متحده ممکن است  به اوج خود رسیده باشد. بر اساس آخرین داده های مربوط تورم اداره آمار کار ایالات متحده، شاخص قیمت مصرف کننده در ماه آوریل 0.3% کاهش یافت و نرخ تورم سالانه در ایالات متحده را 8.3% یا 20 واحد  کمتر از CPI در ماه مارس قرار داد.

علیرغم اینکه نرخ تورم همچنان در بالاترین حد چهار دهه اخیر قرار دارد، داده های ماه آوریل بهبودی محدود را در اقتصاد نشان می‌دهند.

برای مقایسه، شاخص CPI در ماه مارس نشان داد که تورم، 1.2 درصد در ماه افزایش یافته و به بالاترین میزان در 41 سال گذشته یعنی 8.5 درصد رسیده است.

اجماع بین اقتصاددانان این بود که تورم احتمالاً در آوریل به اوج خود می‌رسد و در ماه‌های آینده به آرامی شروع به کاهش خواهد کرد؛ اما عکس آن اتفاق افتاد.

فعالان بازار ارزهای دیجیتال این سناریو را نسبتاً صعودی در نظر می‌گیرند، زیرا می‌تواند به این معنی باشد که فدرال رزرو باید برای پایین آوردن CPI به 2 درصد هدف‌گذاری شده اقدامات کمتری انجام دهد.

اگر تورم افزایش زیادی نداشته باشد به نظر نمی‌رسد که فدرال رزرو سیاست های تهاجمی بیشتری را پی بگیرد؛ بنابراین انتظار خواهد رفت که روند بازار ارزهای دیجیتال نیز رو به بهبود رود.

با این حال، بازار رمزارزها واکنش خوبی به اخبار کاهش نرخ تورم نشان نداده است. دو ارز دیجیتال بزرگ، بیت کوین و اتریوم، به ترتیب، 8.8% و 10.8% در روز گذشته کاهش قیمت داشتند و نتوانستند با وجود این اخبار مثبت، بهبودی حاصل کنند.

بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی 13.5 درصد سقوط کرده است - حرکتی که عمدتاً به دلیل فروپاشی فاجعه‌بار اکوسیستم ترا آغاز شده است. توکن بومی بلاک چین، لونا و استیبل کوین پرچمدار آن، UST، در یک رویداد موسوم به "مارپیچ مرگ" که باعث شد استیبل کوین UST از هدف 1 دلاری خود خارج شد، حدود 43 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست دادند و لونا نیز در پی آن سقوط وحشتناکی تجربه کرد.

نویسنده: بهزاد کمالی
پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401 ساعت 13:14
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین