طلا در هاله‌ای از ابهام

طلا در هاله‌ای از ابهام

با اینکه طلا در چهارمین هفته‌ی کاهشی متوالی است، اما پیش‌بینی فنی آن هنوز مبهم است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز ، طلا جلسه روز دوشنبه را در شرایطی آغاز کرد که ممکن است به چهارمین هفته متوالی کاهشی تبدیل شود.

منطقه 1870 در حال حاضر گرایش‌های فروش را میانجی قرار می‌دهد، اما شاخص‌های حرکت همچنان شک و تردید را تغذیه می‌کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در حال تلاش برای خروج از منطقه نزولی است، در حالی که مکدی (MACD) علیرغم تثبیت اخیر به راحتی زیر خط سیگنال قرمز خود باقی می‌ماند. به طور دلسرد کننده، استوکاستیک (Stochastics) به دنبال یک تقاطع منفی پس از جهش از منطقه اشباع فروش است.

به سیگنال‌های کم‌رنگ، تقاطع نزولی بین میانگین‌های متحرک ساده ۲۰ و ۵۰ روزه (SMA) اضافه می‌شود که اعتبار بیشتری را از 2070 به پایین‌ می‌دهد.

در صورتی که قیمت به زیر 1870 سقوط کند، که یک چشم‌انداز خنثی گسترده را تأیید می‌کند، می‌تواند در ابتدا به دنبال پناهگاهی در منطقه 1825 تا 1840 باشد که میانگین متحرک ساده 200 روزه و خط روند حمایتی بلندمدت از مارس 2020 را در بر می‌گیرد. 78.6% فیبوناچی اصلاحی از 1,780 – 2,070 قرار داده شده است. عدم چرخش در اینجا می‌تواند منجر به گسترش شدید به سمت خط روند مقاومت شکسته‌شده از رکورد 2079 در سال 2020 شود. اگر آن طبقه نیز ترک بخورد، خرس‌ها به سمت پایین‌ترین سطح سال 2022 یعنی 1780 حرکت خواهند کرد.

خرس‌های طلا
راه به سمت بالاتر نیز سخت به نظر می‌رسد. سقف 1890 در حال حاضر دغدغه اصلی است. انتظار می‌رود که یک بسته موفقیت‌آمیز بالاتر از این میله، حرکت‌های صعودی بیشتری را به همراه داشته باشد و میانگین‌ متحرک ساده 20 روزه و فیبوناچی 50 درصدی 1924 را در محدوده‌ی بعدی قرار دهد. اگر اشتهای خرید فراتر از میانگین‌های متحرک ساده 50 روزه نیز افزایش یابد، راه برای فیبوناچی 38.2 درصدی 1959 هموار خواهد شد، اگرچه تنها افزایش پایدار بالای 2000 می‌تواند به روند صعودی متوقف‌شده طلا در سال 2022 روحیه دهد.

به طور خلاصه، تصویر فنی کوتاه‌مدت طلا هنوز هم تیره و تار است و از آنجا حرکات فنی آن در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برد پیش‌بینی واکنش‌های بعدی فلز زرد کار چندان ساده‌ای نیست. با این حال، بسته‌شدن به زیر 1870 حالت نزولی در بازار را بیشتر تأیید می‌کند، اگرچه تنها کاهش قابل‌توجه زیر خط روند صعودی بلندمدت الگوی مثبت ناشی از همه‌گیری در بازار را نقض می‌کند.

نمودار روزانه طلا

نویسنده: معصومه دانش
سه شنبه 20 اردیبهشت 1401 ساعت 11:02
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین