اخبار نفت و انرژی
 • فاتح بیرول، روسیه را مقصر افزایش بهای گاز معرفی کرد

  تسنیم: فاتح بیرول، رئیس آژانس بین‌‌‌‌‌‌‌‌‌المللی انرژی با اشاره به اینکه سیستم‌‌‌‌‌‌‌‌‌های انرژی وابسته به یک عرضه‌‌‌‌‌‌‌‌‌کننده خاص همواره با مخاطرات قابل‌ملاحظه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای مواجه هستند، گفت: عرضه پایین گاز طبیعی از طرف روسیه باعث کمبود گاز در بازار اروپا شده‌‌‌‌‌‌‌‌‌است. به‌‌‌‌‌‌‌‌‌گزارش اویل‌پرایس، بیرول در اظهارنظری درمورد مقصر قیمت بسیار بالای گاز طبیعی در اروپا و افزایش صورت‌‌‌‌‌‌‌‌‌حساب برق خانواده‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در این قاره گفت: «نشانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بسیاری از کاهش عامدانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ عرضه گاز به بازار اروپا وجود دارد که به‌‌‌‌‌‌‌‌‌نظر می‌رسد به‌‌‌‌‌‌‌‌‌خاطر رفتار روسیه در کنترل عرضه گاز باشد.‌»

  طبق تخمین‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آژانس بین‌‌‌‌‌‌‌‌‌المللی انرژی، روسیه می‌تواند عرضه گاز به اروپا را حداقل یک‌‌‌‌‌‌‌‌‌سوم معادل بیش‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌از ۳‌میلیارد مترمکعب در‌ماه افزایش دهد که درواقع حدود ۱۰‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌درصد از متوسط مصرف ماهانه گاز در اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهد.

  وی تاکید کرد: «شرایط امروز اروپا این واقعیت را نشان می‌دهد که اگر سیستم‌‌‌‌‌‌‌‌‌های انرژی بیش‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌از اندازه به یک عرضه‌‌‌‌‌‌‌‌‌کننده خاص وابسته باشند، با مخاطرات جدی مواجه می‌شوند. امروز مساله گاز طبیعی است و فردا می‌تواند چیز دیگری مانند لیتیم باشد. به‌‌‌‌‌‌‌‌‌همین دلیل است که از دولت‌ها می‌خواهم چالش‌های امنیت انرژی خود را در حال‌حاضر و آینده برطرف کنند.‌»

  عرضه پایین گاز روسیه و سرمای هوا دو عامل اصلی افزایش قیمت گاز در اروپا طی هفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اخیر بوده‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین