اخبار بازار ارز
  • شرط موافقت با حذف ارز ترجیحی

    خانه ملت : سید‌محسن دهنوی، نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ با بیان اینکه دولت باید سناریوهای خود را برای حذف ارز ۴۲۰۰تومانی به صورت مکتوب به مجلس ارائه کند، اما تاکنون این امر محقق نشده است، گفت: دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ ارز ترجیحی را حذف کرده، اما باید به این نکته توجه کرد که مجلس حذف ارز ترجیحی را مشروط بر شفاف شدن راهکارهای جبران و جلوگیری از فشار مضاعف بر مردم می‌پذیرد.

    دولت در برنامه مکتوب خود باید درباره اثر تورمی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و راهکارهای جبران آن توضیحات لازم را ارائه کند. به گفته وی سناریوهای مختلف جبران حذف ارز ترجیحی مانند یارانه، کالابرگ الکترونیکی در کمیسیون مشترک تلفیق بررسی می‌شود، اما نکته مهم در این مسیر ارائه برنامه مکتوب برای حذف ارز ترجیحی است.

    مجلس خواستار شفاف‌سازی چگونگی حمایت معیشتی

    همچنین درخبری دیگر به نقل از خانه ملت، علی‌اصغر باقرزاده، دبیر اول کمیسیون تلفیق گفت: نمایندگان تا زمان شفاف‌سازی نحوه حمایت از معیشت مردم تصمیمی درباره حذف ارز ترجیحی نخواهند گرفت.

    وی  با بیان این که حذف ارز ترجیحی در شرایط کنونی به صلاح نیست و باید با یک شیب ملایم و به کندی پیش برود، گفت: مجلس تا زمانی که شفاف‌سازی نسبت به سیاست‌های دولت برای حمایت از معیشت مردم، راهکاری درست و اصولی و زیرساخت لازم برای مدیریت نباشد، موافق حذف ارز ترجیحی نخواهد بود.

    به گفته وی مسوولان دولتی با وجود بیان برنامه‌های خود در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اما با یکدیگر برای انجام چنین اقدامی انسجام ندارند و بیشتر نمایندگان نیز هنوز نسبت به حذف ارز ترجیحی قانع نشده‌اند.

     قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین