اخبار نفت و انرژی
 • پالایشگاه نفت خام فوق سنگین قشم وارد مدار تولید. و بهره برداری رسمی شد

  با حضور رئیس جمهور؛

  پالایشگاه 35 هزار بشکه ای نفت خام فوق سنگین قشم با حضور آیت الله رئیسی، رییس جمهوری افتتاح و به بهره برداری رسمی رسید .
  پالایشگاه نفت خام فوق سنگین قشم وارد مدار تولید. و بهره برداری رسمی شد

  پالایشگاه 35 هزار بشکه ای نفت خام فوق سنگین قشم با حضور آیت الله رئیسی، رییس جمهوری افتتاح و به بهره برداری رسمی رسید .

  به گزارش ایلنا، با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص کاهش خام فروشی نفت، در سال "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها"  امروز 24 دی ماه، پالایشگاه 35 هزار بشکه ای نفت خام فوق سنگین قشم در گروه گسترش انرژی پاسارگاد و با حضور آیت الله رئیسی، رییس جمهوری افتتاح و به بهره برداری رسمی رسید . 

  این پالایشگاه هم اکنون به ظرفیت کامل تولید رسیده که از مزایای آن می توان به، تضمین برداشت از پارس جنوبی، اشتغالزایی، تولید محصولات با کیفیت بالا و  کمک به ارتقای صادرات فراورده از جمله قیر کشور اشاره کرد. 

  گفتنی است تاکنون گروه گسترش انرژی پاسارگاد در منطقه آزاد قشم بابت احداث پالایشگاه نفت فوق سنگین پاسارگاد قشم با ظرفیت 35 هزار بشکه در روز، نیروگاه 500 مگاواتی برق و همچنین سه پست اسکه صادراتی به ظرفیت 15 میلیون تن در سال بیش از 500 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است؛ همچنین ظرفیت صادراتی سالانه بیش از 6 میلیارد دلاری از جمله نتایج زیرساختهای ایجاد شده در این منطقه به شمار می رود . 

   با بهره برداری از این واحد تولیدی ۴۰۰ نفر بصورت مستقیم و  بیش از ۱۰۰۰ نفر بصورت غیرمسقیم در این پالایشگاه اشتغال می یابند.

  همچنین آیین کلنگ‌زنی فاز دوم این پالایشگاه دیروز و با حضور جواد اوجی، وزیر نفت و سردار محمد  در جریان چهاردهمین سفر استانی رئیس‌جمهوری به استان هرمزگان برگزار  شد.

  انتهای پیام/

قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین