اخبار نفت و انرژی
 • دولت بایدن مناطق دارای مجوز حفاری نفت در آلاسکا را محدود می‌‌‌‌‌‌‌کند

  تسنیم : دولت بایدن برخلاف دولت ترامپ حفاری نفت در منطقه آلاسکا را محدود کرده و تنها ۵۲‌درصد از ذخایر ملی نفت در منطقه آلاسکا برای حفاری باز هستند. به‌‌‌‌‌‌‌گزارش اویل‌پرایس، دولت بایدن به‌‌‌‌‌‌‌دنبال کاهش مناطق دارای مجوز حفاری نفت در آلاسکاست. این تصمیم بایدن درست برخلاف دوره ترامپ است که ۸۲‌درصد از ذخایر نفتی ملی آمریکا در این منطقه برای حفاری آزاد شده بود.

  اما به‌رغم این اقدام ترامپ، دولت وی نتوانست روند سقوط تولید نفت در آلاسکا را متوقف کند. تولید نفت در این منطقه در ۲۰۲۰ به پایین‌ترین رقم طی ۴۳‌سال گذشته رسیده بود. طبق بررسی‌‌‌‌‌‌‌های اداره مدیریت زمین‌‌‌‌‌‌‌ها در آمریکا، ۵۲‌درصد از ذخایر ملی نفت در منطقه آلاسکا برای حفاری باز هستند.

  این اداره طی بیانیه‌‌‌‌‌‌‌ای اعلام کرد: «این تصمیم نشان‌دهنده اولویت دولت بایدن برای بررسی برنامه‌‌‌‌‌‌‌های نفت و گاز جهت اطمینان از تعادل زمین‌‌‌‌‌‌‌ها و آب‌‌‌‌‌‌‌های عمومی آمریکا به نفع نسل حاضر و آینده است.‌» دولت ترامپ در تلاش برای رسیدن به خودکفایی در بخش انرژی، بیشتر زمین‌‌‌‌‌‌‌های آلاسکا را برای حفاری نفت آزاد کرده بود. دولت ترامپ حتی قصد داشت مجوز حفاری در منطقه حفاظت‌‌‌‌‌‌‌شده قطب‌شمال را هم صادر کند. اقدامی که باعث اعتراض سازمان‌های حامی محیط‌‌‌‌‌‌‌زیست شد.  آلاسکا یکی از قدیمی‌‌‌‌‌‌‌ترین مناطق تولید نفت در آمریکاست، اما اخیرا تولید در این منطقه رو به کاهش است. این اتفاق مقامات آمریکا را بر آن داشته تا به‌‌‌‌‌‌‌دنبال راه‌‌‌‌‌‌‌‌هایی جهت توقف این روند نزولی باشند که بر درآمد این کشور تاثیر گذاشته‌‌‌‌‌‌‌است.

   

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین