اخبار طلا و سکه
 • کاهش قیمت طلا در انتظار انتشار نرخ تورم آمریکا

  قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی در آستانه انتشار آمار تورم آمریکا که می‌تواند مسیر سیاست پولی آمریکا را مشخص کند، کاهش یافت.
  کاهش قیمت طلا در انتظار انتشار نرخ تورم آمریکا

  به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی در آستانه انتشار آمار تورم آمریکا که می‌تواند مسیر سیاست پولی آمریکا را مشخص کند، کاهش یافت.

  هر اونس (معادل 31.132گرم) طلا در بازارهای جهانی 2.84 دلار کاهش یافت و 1818.76 دلار فروخته شد. طلا دیروز بیشترین افزایش یک روزه از نیمه دسامبر را ثبت کرده بود.

  ریکاردو اونجلیستا، تحلیلگر ارشد اکتیور ترندز گفت: ارزش دلار اندکی افزایش یافت که بر قیمت طلا اثر کاهشی گذاشت، اما «ما جهت‌گیری بیشتری پس از انتشار آمار شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا خواهیم داشت» و اگر انتظارات را برآورد کند، قیمت طلا بازه قیمتی اخیر محدود می‌ماند.

  وی افزود: با کاهش نگرانی و ترس در مورد سویه اُمیکرون، از جذابیت طلا می تواند کاسته شود.

  آمار نرخ تورم آمریکا امروز منتشر خواهد شد؛ شاخص قیمت مصرف کننده تا 5. درصد افزایش یافته که بالاترین میزان در چندین دهه گذشته است و از 4.9 درصد در ماه گذشته بیشتر است. این رقم می‌تواند افزایش زودتر از هنگام نرخ بهره بانکی در آمریکا را به دنبال داشته باشد.

  افزایش ارزش سهام های اروپایی، از دیگر عوامل فشار بر قیمت طلا عنوان شده است.

  انتهای پیام/بقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین