اخبار نفت و انرژی
 • در بهترین سطح همکاری با شرکت ملی نفت هستیم

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سنا، مدیرعامل بورس انرژی ایران در خصوص آخرین وضعیت عرضه نفت در بورس گفت: به طور متعارف، شبکه کارگزاری و خریداران کالا، برای آنکه خود را با فرایند بورس تطبیق بدهند، نیازمند زمان هستند. از سوی دیگر تثبیت عرضه در خصوص اکثر کالاهایی که وارد بورس های کالایی می شوند، زمان بر است. همچنین عرضه کننده نیز باید ذائقه بازار و ذائقه خریداران را شناسایی کند و عرضه ها را مطابق آن عرضه تطبیق دهد.

  سید علی حسینی، مدیرعامل بورس انرژی ایران ضمن بیان مطلب فوق گفت: نفت خام یک کالای ویژه و خاص است و شرایط عرضه، تحویل و تسویه معاملات آن هم ویژه است.

  وی ادامه داد: ارزش هر محموله نیز بالا است و به طور قطع این امر نیازمند زمان است تا عرضه کننده و خریدار، شرایط خود را با بازار تطبیق دهند. امیدوارم که در زمان معقولی، داد و ستد نفت در بورس انرژی تثبیت شود.

  مدیرعامل بورس انرژی ایران با اشاره به اینکه تجربه فعالیت بورس های کالایی در کشور به 15 سال می رسد تاکید کرد: خوشبختانه بورس های کالایی ظرفیت و زیرساخت های لازم را برای انواع معاملات دارند. اما شاید لازم باشد بازاریابی و شبکه کارگزاری ها فعال تر شوند و ارتباط بیشتر و نزدیک تری با مشتریان احتمالی و بالقوه نفت داشته باشند.

  وی ابراز امیدواری کرد با تداوم عرضه بتوانیم شاهد معامله مستمر نفت خام در بورس انرژی باشیم و گفت: اکنون در بهترین سطح همکاری با شرکت ملی نفت و وزارت نفت هستیم.

  سید علی حسینی ضمن قدردانی از وزیر محترم نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، همچنین عنوان کرد: مدیر امور بین الملل شرکت نفت نیز همکاری خوبی با بورس انرژی دارد و حمایت معنوی وزیر نفت از عرضه نفت در بورس انرژی هم موجب دلگرمی است.

  وی افزود: به هر حال شرایط صادرات در حوزه فراورده های نفتی و نفت خام شرایط عادی و سهلی نیست و از همین رو برای دستیابی به موفقیت های مدنظر نیازمند زمان بیشتری هستیم.

  مدیرعامل بورس انرژی ایران در پاسخ به این سوال که چه محصول دیگری ممکن است به خانواده بورس انرژی اضافه شود، عنوان کرد: هم اکنون با مجموعه شرکت ستاره خلیج فارس مذاکراتی شده و  فاز سوم این شرکت به بهره برداری رسیده و محصولات آنها شامل گاز مایع، بنزین، نفتا،  نفت گاز وحلال ها قابلیت عرضه در بورس انرژی را دارند.

  سید علی حسینی از احتمال ورود معاملات الگوریتمی به بورس انرژی خبر داد و گفت: یک بخشی از کار بورس انرژی معاملات فیزیکی است و بخشی دیگر معاملات اوراق بهادار است که مشمول ضوابط عمومی معاملات اوراق بهادار است. معاملات برخی اوراق مانند اوراق سلف موازی استاندارد یا گواهی سرمایه گذاری صندوق پروژه می تواند مشمول معاملات الگوریتمیک باشد.

  وی خاطرنشان کرد: معاملات الگوریتمی، حجم معاملات را افزایش داده و از فناوری بیشتری استفاده می کند و معاملات را قابل برنامه ریزی می کند.

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی