اخبار بورس
 • گزارش روزانه صندوق های ETF (۲۴شهریور۱۴۰۰) / صندوق های طلایی مجددا با افت قیمت همراه شد

  برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

  اقتصاد آنلاین – هانا پاکمند؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق با درآمد ثابت کمند با ارزش حدود ۳۳۵میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق پالایشی یکم (پالایش) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کیان نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

  حقیقی‌ها بیش از ۹۰میلیارد تومان واحدهای صندوق با درآمد ثابت کمند را از حقوقی‌ها خریدند (۲۷.۳درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق پالایشی یکم (پالایش) را به ارزش حدود هفت میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۲.۵درصد معاملات).

  دارندگان صندوق اعتماد آفرین پارسیان رشد یک درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق امین تدبیرگران فردا با نماد (الماس) با زیان ۲.۳درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۶.۳درصد) در رابطه با صندوق شاخصی بازار آشنا با نماد (وبازار) در تابلو معاملات نقش ببندد.

  دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم حدود۴۴۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۲۴درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

  از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به بیش از ۹۰میلیارد تومان رسید. همچنین بیشترین افت قیمت (۰.۶درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای لوتوس (طلا) اختصاص یافت.

  کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به بیش از هزار و ۷۸۵میلیارد تومان رسید و خروج پول حقوقی حدود ۲۲۵میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام بیش از پنج هزار و ۶۹۵میلیارد تومان و مقدار ورود پول حقیقی ۴۱۵میلیارد تومان بود.

  برای مشاهده تصویر  در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید۱2

   

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی