ارزهای دیجیتال
 • رمزارز چیست؟ نحوه خرید ارز دیجیتال

  برخلاف سایر ارزها، این ارز به شکل فیزیکی وجود ندارد. بیت‌کوین در سال 2008 ایجاد شد و اولین رمزارز جهان است.
  رمزارز چیست؟ نحوه خرید ارز دیجیتال

  به گزارش برنا، رمزارز یک دارایی دیجیتالی است که با اتکا به فناوری رمزنگاری، احتمال دو بار خرج کردن (double-spend) یا هرگونه جعل در آنها به حداقل می‌رسد. برخلاف سایر ارزها، این ارز به شکل فیزیکی وجود ندارد. بیت‌کوین در سال 2008 ایجاد شد و اولین رمزارز جهان است.

  رمز ارزها بر خلاف سایر ارزها توسط یک مقام مرکزی صدور نمی‌شوند و این امر آنها را از مقررات دولتی یا هرگونه دستکاری مصون می‌دارد.

  مشخصه‌های رمز ارز چیست؟

  جان لانسکی (Jan Lansky) شش شرط را که یک سیستم برای تعریف رمز ارزها نیاز دارد، بدین شکل تعریف می‌کند:

  • این سیستم به هیچ مرجع مرکزی متکی نیست و با یک اجماع توزیع شده فعالیت می‌کند.
  • این سیستم نمای کلی یونیت‌ها و مالکیت آنها را حفظ می‌کند.
  • این سیستم تعیین می‌کند که آیا می‌توان یونیت جدیدی ایجاد کرد و در صورت عدم امکان، منشاء و نحوه تعیین مالکیت یونیت‌ها را تعیین می‌کند.
  • مالکیت یونیت منحصراً توسط فرآیند رمزنگاری ثابت می‌شود.
  • مالکیت یونیت‌ها را می‌توان تغییر داد (معامله کرد) اما شرح تراکنش، تنها توسط مالک یونیت‌ها صادر می‌شود.
  • اگر دو یا چند دستورالعمل وارد سیستم شود، تنها یک دستورالعمل را برای تغییر مالکیت پذیرفته می‌شود.

  رمزارزها چگونه ایجاد می‌شوند؟

  رمزارزها از طریق فرایندی به نام ماینینگ که یک فرآیند غیرمتمرکز و رقابتیست و در آن کاربران با سخت‌افزار خود در ازای حفظ امنیت شبکه، پاداش توکنی دریافت می‌کنند، ایجاد می‌شوند.

  برای بیت‌کوین که یک نرخ عرضه ثابتی دارد، اگر افراد بیشتری برای استخراج آن تلاش کنند، کسب سود از شبکه به طور فزاینده‌ای دشوار می شود. این یکی از دلایل اصلی افزایش ارزش بیت‌کوین و رشد محبوبیت آن است.

  رمزارز + خرید ارز دیجیتال

  بلاکچین چیست؟

  اعتبار یک رمزارز با فناوری بلاکچین آن ثابت می‌شود که لیستی در حال رشد از بلاک‌ها  و سوابقی است که توسط فرآیند رمزنگاری تهیه می‌شود. بلاک چین در برابر تغییر داده‌ها مقاوم است. هر بلاک دارای یک مهر زمانی، داده‌های تراکنش و نشانگر هش بلاک پیش از خود می‌باشد.

  بلاکچین‌ها توسط شبکه‌های همتا به همتا اداره می‌شوند و به عنوان یک دفترکل غیرمتمرکز، متن باز و توزیع شده عمل می‌کنند. این شبکه همتا به همتا با رعایت جمعی پروتکل‌های توافق شده، یک بلاک جدید را اعتبارسنجی می‌کند. پس از ثبت یک سابقه جدید، داده‌های موجود در بلاک غیرقابل تغییر هستند.

  بیت‌کوین چیست و چه چیزی آن را ارزشمند کرده است؟

  بیت‌کوین اولین ارز دیجیتال است و دلیل ارزشمند بودن آن این است که نوعی پول محسوب می‌شود و می‌توان از آن برای خرید کالا و خدمات استفاده کرد. بیت‌کوین به شش ویژگی پول پایبند است:

  1. دوام: ماندگاری (مانند طلا که از ارزهای فیات پشتیبانی می‌کند)
  2. تعویض‌پذیری: می‌توان آن را با سایر دارایی ها معاوضه کرد
  3. قابلیت حمل: قابل جابجایی است
  4. تقسیم‌پذیری: می‌توان آن را به قسمت‌های کوچکتر تقسیم کرد
  5. کمیابی: به دست آوردن آن دشوار است
  6. شهرت : به عنوان روش یک پرداخت، شناخته و پذیرفته شده است

  هرچه بیت‌کوین بیشتری توسط بانک‌ها، بازرگانان، موسسات و افراد پذیرفته شود، ارزش آن افزایش می‌یابد، زیرا به‌عنوان یک روش پرداخت معتبر شناخته می‌شود.

  اگر شما هم به دنیای رمز ارز ها و ارز های دیجیتال علاقه مند شده اید و قصد خرید ارز دیجیتال را دارید، یکی از راه هایی که پیش روی شما برای سرمایه گذاری روی این حوضه می باشد، خرید و فروش رمزارز با استفاده از صرافی های ارز های دیجیتال می باشد. یکی از صرافی هایی که می توانید با آن ها برای خرید و فروش رمزارز کار کنید، صرافی اوکی اکسچنج می باشد. 

  هم اکنون ارز های دیجیتالی که دنیای رمزارز ها وجود دارد تعداد بسیار زیادی دارد و شاید تعداد آن ها به هزاران یا ده ها هزار هم برسد. اتریوم، دوج کوین، بیت کوین و … از جمله رمزارز های معروف و مطرح در دنیای کریپتوکارنسی ها می باشد. 

  شما می توانید برای خرید رمزارز و خرید بیت کوین ، به وب سایت اوکی اکسچنج مراجعه کنید.

  بیشتر بخوانید:

  • دنیای رمزارزها و راه‌های نرفته
  • نحوه خرید بیت کوین


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی