جهان
 • جزئیات جدید از فرار ۶ زندانی فلسطینی از زندان فوق امنیتی اسرائیل | گفته‌های یک اسیر پس از بازداشت دوباره

  رژیم صهیونیستی تحت فشارهای همه‌جانبه و پس از حدود یک هفته اجازه دیدار وکیل با دو نفر از مجموع چهار اسیر دوباره بازداشت‌شده جلبوع را داد و اسرا در این دیدار جزئیاتی از وضعیت و شکنجه خود فاش کردند. 

  به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، شش اسیر فلسطینی در پانزدهم شهریور جاری از زندان فوق امنیتی «جلبوع» در شمال فلسطین اشغالی فرار کردند اما رژیم صهیونیستی که هزاران نیرو را برای دستیابی به این اسرا بسیج کرده بود در نوزدهم و بیستم شهریور بار دیگر چهار اسیر از مجموع شش اسیر را بازداشت کرد. 

  رژیم صهیونیستی با گذشت حدود یک هفته رژیم صهیونیستی تنها اجازه دیدار با وکیل با دو نفر از این اسرا یعنی «محمد و محمود العارضه» را داد. 

  بر اساس گزارش خبرگزاری «معا»، «خالد محاجنه» وکیل کمیته امور اسرا پس از دیدار با محمد العارضه گفت، وی مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته و از زمانی که بازداشت شده تنها اجازه ۱۰ ساعت خواب به او داده شده، محمد همچنین از غذا محروم شده است. 

  وی گفت، چهار اسیری که دوباره بازداشت شده‌اند یعنی محمد و محمود العارضه، «یعقوب قادری» و «زکریا الزبیدی» در مرکز بازجویی زندان «الجلمه» قرار دارند.

  جزئیات تکان‌دهنده از تدابیر امنیتی صهیونیست‌ها در زندان جلبوع | چگونه ۶ اسیر فلسطینی از این زندان فوق امنیتی گریختند؟

  ویدئو | لحظه خروج اسرای فلسطینی از تونل زندان فوق امنیتی اسرائیل

  تصاویر | فرار اسیران فلسطینی از زندان فوق امنیتی صهیونیست‌ها به روایت هنرمند ساکن غزه

  سناریوهای احتمالی درباره اسرای فلسطینی که از زندان فوق امنیتی اسرائیل گریختند

  المحاجنه شرایط و شکنجه‌های انجام شده علیه محمد العارضه را به شرح زیر توضیح داد: 

  محمد مورد شکنجه بسیار شدید و ضرب و شتم شدید قرار گرفته است؛ سر وی به زمین کوبیده شده و تمام بدن وی زخم است و تا این لحظه درمانی دریافت نکرده است. محمد از شنبه تا کنون (چهارشنبه) مورد بازجویی شدید قرار گرفته و از آن زمان تنها ۱۰ ساعت خوابیده است. یکی از بازجویان به وی گفته «تو حق زندگی نداری، حق تو این است که گلوله به سرت شلیک شود». 

  محمد تنها دیروز توانسته غذا بخورد. وی و اسیر «زکریا الزبیدی» در زمان آزادی حتی یک قطره آب ننوشیده‌اند و این باعث خستگی و عدم توانایی آن‌ها برای ادامه مسیر شده است. جستجوی نیروهای رژیم اشغالگر در مخفیگاه محمد و زکریا در آستانه اتمام بوده اما به طور اتفاقی و هنگامی که یکی از این نیروهای صهیونیست دست خود را دراز کرده و محمد را گرفته، این دو اسیر پیدا شدند. 

  محمد به‌رغم تمام شکجه‌ها و فشارها اتهامات وارده را رد و سکوت اختیار کرده است. وی در پاسخ گفته: جرمی مرتکب نشده‌ام، در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ گشته‌ام و به دنبال آزادی و دیدار با مادرم بودم. محمد العارضه پس از ۲۲ سال از یکی از باغ‌های «مرج ابن عامر» میوه درخت کاکتوس خورده است. 

  وکیل فلسطینی «رسلان محاجنه» هم پس از دیدار با محمود العارضه، موارد زیر را به نقل از این اسیر توضیح داد: 

  تلاش کردیم تا حد امکان وارد روستای فلسطینی اراضی ۴۸ نشویم تا هیچ کسی مورد بازجویی قرار نگیرد. 

  همه با هم بودیم تا اینکه به روستای «الناعوره» رسیدیم و وارد مسجد شدیم و در آنجا دو تا دو تا از هم جدا شدیم. تلاش کردیم وارد کرانه باختری شویم اما تدابیر شدید امنیتی مانع این امر شد. 

  ما به طور اتفاقی بازداشت شدیم و هیچ شخصی از الناصره گزارش ما را نداد. یک گشتی پلیس در حال عبور بود و زمانی که ما را دید متوقف شد و ما را بازداشت کرد. 

  بازجویی از زمان بازداشت تا اکنون ادامه دارد. هیچ کمکی از اسرای داخل زندان دریافت نکردیم و من مسئول اول برنامه‌ریزی و اجرای این عملیات هستم. عملیات کندن تونل را از نوامبر ۲۰۲۰ آغاز کردیم و تا این ماه (سپتامبر ۲۰۲۱) ادامه داشت. 

  زمانی که تجمع مردم در الناصره (در اعلام حمایت از اسرا) را دیدیم بسیار تحت تأثیر قرار گرفتیم. به آن‌ها درود می‌فرستیم زیرا روحیه ما را بسیار بالا بردند. به مادر اطمینان می‌دهم که حالم خوب است. روحیه من بالاست. به خواهرم در غزه درود میفرستم. در چند روز آزادی بیرون زندان جوراب دختر خواهرم را پوشیدم. 

  طی عملیات فرار یک رادیو جیبی داشتیم که از آنچه در خارج می‌گذشت، آگاه می‌شدیم. آنچه انجام شد دستاوردی بزرگ بود و من نگران وضعیت دیگر اسرا هستم. به همه فلسطینی‌ها به خاطر حمایت‌هایشان درود می‌فرستم.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی