اخبار نفت و انرژی
 • آبدهی چشمه لنگان ۹۸ درصد کاهش یافت

  تنها منبع آب شرب فریدونشهر در آستانه خشک شدن؛

  اصفهان- مدیر آبفای فریدونشهر گفت: میزان آبدهی چشمه لنگان با ۹۸ درصد کاهش نسبت به اردیبهشت ماه امسال از ۵۰۰۰ به ۸۰ لیتر در ثانیه رسیده است.
  آبدهی چشمه لنگان ۹۸ درصد کاهش یافت

  به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا یبلوئی با بیان اینکه در شرایط عادی، میزان آبدهی چشمه لنگان به بیش از ۷۰۰۰ لیتر در ثانیه می‌رسد گفت: وقوع خشکسالی‌های مستمر در دهه اخیر موجب کاهش شدید سطح سفره‌های زیرزمینی و خشک شدن بسیاری از منابع آب محلی در فریدونشهر و روستاهای این منطقه شده است.

  وی افزود: چشمه لنگان تنها منبع تأمین کننده آب شرب در فریدونشهر و روستاهای این منطقه به شمار می‌رود که با کاهش آبدهی آن، تأمین آب پایدار روستاهای بادجان، سیبک، سدآب، میدانک اول و دوم، دره سیب و مجتمع روستایی قلعه سرخ با چالش مواجه می‌شود.

  مدیر آبفای فریدونشهر ابراز داشت: در سه سال اخیر تعداد پنج حلقه چاه نیز در فریدونشهر حفر شد که به دلیل فقر شدید سفره‌های زیرزمینی، این چاه‌ها آبدهی لازم را نداشت و همگی خشک شدند.

  یبلوئی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۶ هزار انشعاب آب به مشترکان شهری و ۲ هزار انشعاب به روستاییان در منطقه فریدونشهر واگذار شده است، تصریح کرد: مردم این شهرستان می‌توانند با مصرف بهینه آب، نقش مهمی در مدیریت منابع آبی و تأمین آب شرب پایدار ایفا کنند.

  چشمه لنگان در روستای سیبک واقع در ۱۷ کیلومتری جنوب‌غربی فریدونشهر قرار دارد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی