فناوری
 • گوگل در کره‌جنوبی ۱۷۷ میلیون دلار جریمه شد

  ایسنا : رگولاتور ضد‌انحصارطلبی کره‌جنوبی گوگل را به‌دلیل جلوگیری از سفارشی‌کردن نسخه‌های سیستم عامل‌اندروید ۲۰۷میلیارد وون (۶۴/ ۱۷۶میلیون دلار) جریمه کرد که دومین جریمه صادره علیه‌این غول فناوری آمریکایی در کمتر از یک‌ماه گذشته است.

  کمیسیون تجارت منصفانه کره‌جنوبی روز سه‌شنبه اعلام کرد شرایط همکاری گوگل با سازندگان گوشی به‌سوءاستفاده گوگل از موقعیت برتر خود در بازار منجر شده و مانع رقابت در بازار سیستم‌عامل موبایل شده است.

  گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد درخواست تجدیدنظر خواهد کرد.‌ این حکم مزایای سازگاری ‌اندروید با برنامه‌های دیگر را نادیده گرفته و مزایایی که مصرف‌کنندگان از آن برخوردار می‌شوند را تضعیف می‌کند.

  این جریمه یک روز پس از اجرایی شدن اصلاحات انجام‌گرفته در قانون «کسب و کار مخابرات» کره‌جنوبی که به‌قانون ضد‌گوگل شهرت یافته است، صادر شد.

  تحت‌ قانون مذکور اپراتورهای فروشگاه برنامه مانند گوگل حق ندارند طراحان نرم‌افزار را ملزم کنند از سیستم پرداخت آنها استفاده کنند.‌ این الزام مانع از آن خواهد شد که گوگل از طراحان برای خریدهای درون‌برنامه‌ای که کاربران ‌اندروید انجام می‌دهند، حق کمیسیون دریافت کند.

  کمیسیون تجارت منصفانه کره‌جنوبی اعلام کرد گوگل با وادار‌کردن سازندگان تلفن برای عمل به توافقی درباره مجوزهای فروشگاه برنامه‌این شرکت، مانع رقابت شده است.

  تحت توافق گوگل، سازندگان گوشی نمی‌توانند دستگاه‌های خود را به‌نسخه‌های سفارشی‌شده ‌اندروید مجهز کنند. ‌این امر کمک کرده است گوگل موقعیت ممتاز خود در بازار سیستم‌عامل موبایل را تحکیم کند.جریمه صادر شده از سوی رگولاتور ‌کره‌جنوبی نهمین جریمه بزرگی است که تاکنون صادر کرده است.بر اساس گزارش رویترز، سامسونگ الکترونیکس در سال ۲۰۱۳ ساعت هوشمندی با یک سیستم‌عامل سفارشی عرضه کرد اما پس از‌ اینکه گوگل‌ این اقدام را نقض توافق مابین دو شرکت دانست، به‌سیستم‌عامل متفاوتی سوئیچ کرد.

   

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی