فناوری
 • رشد سریع آمازون در کانادا

  ۱۵ هزار کارمند در خرده‌فروشی آنلاین استخدام می‌شوند

  ایسنا : شرکت آمازون‌کانادا پاییز امسال در راستای برنامه‌های توسعه خود ۱۵ هزار کارمند جدید برای بخش انبار و توزیع در سراسر‌این کشور استخدام می‌کند.

  این غول تجارت الکترونیکی اعلام کرد دستمزد پایه برای کارمندان ساعتی خط‌مقدم خود در کانادا را به‌ساعتی ۱۷ تا ۵/ ۲۱دلار در ساعت افزایش می‌دهد که بالاتر از حدود ۱۶ دلار فعلی است. همچنین کارمندان فعلی ۶۰/ ۱تا ۲۰/ ۲دلار در ساعت بیشتر دریافت خواهند کرد که‌این افزایش حقوق بلافاصله و صرف‌نظر از مدت زمانی که آنها در‌این شرکت مشغول به‌کار شده‌اند، اجرایی می‌شود.

  سومگا کوما، مدیر فعالیت‌های انجام سفارشات مشتری در آمازون کانادا در مصاحبه‌ای گفت: ما به‌سرعت در ‌این کشور رشد می‌کنیم. کسب‌و‌کار ما توسعه زیادی پیدا کرده و ما خواهان آن هستیم که همچنان به‌ مشتریانمان متمرکز بمانیم و برای ‌این منظور به ‌استخدام و تعلیم استعدادها نیاز داریم.

  آمازون کانادا در حال‌حاضر ۲۵ هزار کارمند تمام‌وقت و نیمه‌وقت در پنج ‌ایالت ‌این کشور دارد. ‌این شرکت به‌دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ و رونق خرید آنلاین، رشد سریعی پیدا کرده است. آمازون اکنون ۴۶انبار و تاسیسات لجستیک و تحویل کالا در کانادا دارد در حالی‌که اواسط سال میلادی گذشته ۳۰ مرکز داشت. انتظار می‌رود برنامه‌های رشد بیشتری تا پایان سال میلادی جاری اعلام شوند.

  برنامه‌های توسعه آمازون در حالی اعلام می‌شود که کمبود قابل‌توجه نیروی کار در بعضی از بخش‌های اقتصاد وجود دارد. طبق آمار کانادا، ‌این کشور در اوت ۹۰ هزار و ۲۰۰ شغل ‌ایجاد کرد و نرخ بیکاری را به‌ ۷/ ۱درصد رساند که پایین‌ترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری در سال گذشته است.

  آمازون اوایل امسال اعلام کرد دستمزد کارمندان جدیدی که در آمریکا استخدام می‌کند را به‌ساعتی ۱۷ دلار افزایش می‌دهد و به‌دنبال استخدام ۷۵ هزار کارمند جدید در ‌این کشور است. ‌این شرکت اعلام کرده که به ‌همه کارمندانش فارغ از سمت و موقعیت شغلی‌شان، دسترسی به ‌خدمات پزشکی، دندان‌پزشکی و چشم‌پزشکی و همچنین برنامه‌های آموزش و تعلیم را عرضه می‌کند.

  بر اساس گزارش بلومبرگ، آمازون همچنین به‌کارمندان جدید و فعلی که گواهی واکسیناسیون کووید-۱۹ ارائه دهند،‌۱۰۰‌دلار پاداش می‌دهد. ‌این شرکت با شیوع ویروس‌کرونا در چندین مرکز خود در دوران همه‌گیری روبه‌رو شد، با ‌این حال واکسیناسیون را برای کارمندانش اجباری نکرده است.

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی