اخبار نفت و انرژی
 • توافق آمریکا و آلمان برای تکمیل خط لوله نورد استریم ۲

  آمریکا و آلمان به توافقی رسیدند که بالاخره به خط‌لوله ۱۱ میلیارد دلاری نورد استریم ۲ که مدت‌ها مورد اختلاف این دو متحد دیرینه بود، اجازه تکمیل می‌دهد.
  توافق آمریکا و آلمان برای تکمیل خط لوله نورد استریم ۲

  به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، آمریکا و آلمان به توافقی رسیدند که بالاخره به خط‌لوله ۱۱ میلیارد دلاری نورد استریم ۲ که مدت‌ها مورد اختلاف این دو متحد دیرینه بود، اجازه تکمیل می‌دهد.

  طی این توافق که بین واشنگتن و برلین امضا شده است باید بیش از ۲۰۰ میلیون یورو برای تضمین امنیت انرژی اوکراین و همچنین انرژی پایدار در اروپا سرمایه‌گذاری شود.

  یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه آمریکا در این باره در گفتگو با خبرنگاران گفت: اگر روسیه تلاش کند از انرژی به عنوان اسلحه‌ای بر ضد اکراین استفاده کند، آلمان در سطح ملی اقدام خواهد کرد و برای وضع محدودیت‌های مؤثر در اتحادیه اروپا فشار خواهد آورد. اروپا می‌تواند در صورت لزوم تحریم‌هایی بر ضد روسیه وضع کرده تا قابلیت صادرات انرژی روسیه به اروپا را محدود کند.

  این مقام وزارت خارجه آمریکا گفت: آلمان و آمریکا قاطعانه خود را ملزم به حفظ تمامیت ارضی اوکراین می‌دانند و در این زمینه با کییف مشورت نزدیکی داشته‌اند.

  خط‌لوله زیردریایی نورد استریم ۲ گاز روسیه را مستقیماً به آلمان ارسال خواهد کرد و در صورت تکمیل ۷۶۴ مایل طول خواهد داشت که این یکی از بزرگترین خط‌لوله‌های گاز در جهان است. طبق آن‌چه کرملین در ماه گذشته اعلام کرده تنها ساخت ۶۲ مایل از این خط‌لوله باقی مانده است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی