جهان
 • سیل چین چه میزان خسارت به این کشور وارد کرد؟

  رادیو بین المللی چین نوشت: روز سه شنبه ستاد استانی کنترل سیل و خشکسالی اعلام کرد که بیش از ۱۴۴ هزار و ۶۶۰ نفر در تاریخ ۱۶ ژوییه در استان هه نان در مرکز چین تحت تاثیر باران های سیل آسا قرار گرفتند. در این میان ۱۰ هزار و ۱۵۲ نفر به مکان های امن منتقل شدند. در مجموع ۱۶ مخزن بزرگ و متوسط پس از بارش شدید باران در روزهای دوشنبه و سه شنبه در بیشتر مناطق استان، سطح آب را بالاتر از سطح هشدار دیده است.
  سیل چین چه میزان خسارت به این کشور وارد کرد؟

  مرکز استان جنگ جوئو، محل زندگی ۱۲ میلیون نفر که از آخر هفته به دلیل بارش های سیل آسا تحت تاثیر قرار گرفته، روز سه شنبه با ۶۲۴ میلی متر باران زیر آب رفت؛ یک سوم این میزان بارش تنها بین ساعت ۴ تا ۵ بعد از ظهر رخ داد.

  همان طور که رئیس جمهور شی جین پینگ صبح چهارشنبه ۲۱ ژوییه هنگام صدور دستورالعمل برای بسیج همه منابع برای مقابله با "سیل فوق العاده شدید" گفت، با ترکیدن سدها و فوران رودخانه ها در یک سوی دیوارهای خاکی در مناطق روستایی و قطعی برق در بسیاری از مناطق جنگ جوئو، برخی بیمارستان های بزرگ تحت تاثیر قرار گرفته و سیستم حمل و نقل عمومی مرکز استان از جمله قطارها فلج شده است، بزرگی ویرانی قابل تصور نیست و این همه سبب "خسارات سنگین جانی و مالی" شده است.

  با استقرار مقامات مرکزی، هفت استان همسایه، چندین وزارتخانه، ارتش آزادیبخش خلق و پلیس مسلح و نیروهای امدادی بخشهای دیگر، کار نجات و امدادرسانی در مناطق آسیب دیده از بلایا بلافاصله شروع شد.

  تصاویر ویدیویی دلخراش و عکس های منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که ساکنان محلی چگونه تا قبل از رسیدن نیروهای امداد شجاعانه برای نجات و کمک به یکدیگر در برابر خطر تلاش کرده اند.

  کارشناسان هواشناسی پیش بینی می کنند که باران طی دو روز متوقف خواهد شد و اکنون با ایمن سازی همه سدها و رودخانه های محلی و تخلیه آب های انباشته شده از سیل به صورت منظم، پیش بینی می شود که به زودی این آب ها عقب نشینی کند.

  ۳۱۱۳۱۱قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی