فناوری
 • اپل بازگشت کارمندان خود به دفاتر کاری این شرکت را برای حداقل 1 ماه به تعویق انداخت

  به گفته خبرگزاری بلومبرگ اوج‌گیری دوباره تعداد موارد ابتلا به بیماری کووید 19 موجب شد تا شرکت اپل برنامه پیشین خود مبنی بر بازگشت تعداد زیادی از کارمندان به دفاتر کاری کمپانی در ماه سپتامبر را تغییر دهد. بر اساس اعلام بلومبرگ از سرگیری فعالیت در دفاتر کاری برای مدت حداقل 1 ماه به تعویق افتاده و این فرآیند به ماه اکتبر موکول شده است.

  atramart mobile

  در گزارش خاطرنشان شده که اپل کماکان اوضاع را تحت نظر خواهد داشت و حداقل 1 ماه پیش از ادامه فعالیت حضوری کارکنان در دفاتر کاری، آن‌ها را از این تصمیم مطلع خواهد کرد.

  با توجه به اینکه سرعت اجرای فرآیند واکسیناسیون کووید 19 در جهان به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است؛ لذا تیم کوک؛ مدیرعامل اپل در ماه ژوئن اعلام کرد که کارمندان کمپانی در ماه سپتامبر به دفاتر کاری خود بازخواهند گشت. تیم کوک طی یادداشتی خطاب به کارمندان کمپانی اعلام کرد که حداقل تا سال 2022 آن‌ها برای مدت 3 روز در هفته بایستی در دفاتر کاری خود حاضر شوند.

  arzif

  با این‌حال علیرغم اجرای واکسیناسیون نیز گونه‌های مختلف کووید 19 موجب افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس در بسیاری از کشورها شدند. بنابراین شمار مرگ و میر در برخی مناطق کماکان زیاد است. در نتیجه کمپانی‌ها نیز ناچارا برنامه‌ها برای بازگشت کارمندان به مشاغل خود را مورد بازنگری قرار می‌دهند.

  در حالی‌که کمپانی‌هایی نظیر فیس‌بوک و گوگل رویکردی انعطاف‌پذیر را در پیش گرفته و مجوز دورکاری اکثر کارمندان خود از محیط منزل را صادر کرده‌اند؛ اما اپل استفاده از یک مدل ترکیبی را ترجیح داده است. بر این اساس کارمندان اپل برای مدت 3 روز در هر هفته بایستی در دفاتر شرکت حاضر شوند. هم‌اکنون برخی کارمندان اپل در ایام خاصی درون دفاتر شرکت مشغول فعالیت هستند؛ اما از ماه سپتامبر به بعد این موضوع احتمالا جنبه اجباری پیدا می‌کرد.

  اپل پارک

  اپل در پاسخ به شکایات برخی کارکنان خود بابت سیاست کمپانی مبنی بر مخالفت با دورکاری از محیط منزل اعلام کرد که همکاری شخصی کارکنان با یکدیگر در راستای فرهنگ سازمانی ضرورتی انکارناپذیر است. علیرغم تاخیر ایجاد شده در زمان بازگشت کارکنان به دفاتر کاری این پدیده بدان معنا نیست که اعتراضات کارمندان موجب تغییر ذهنیت اپل خواهد شد.

  اپل به‌روزرسانی iOS 14.7 با قابلیت پشتیبانی از پک باتری MagSafe و سایر اصلاحات را منتشر کرد

  روز گذشته شرکت اپل از سیستم‌عامل iOS 14.7 رونمایی کرد. این نسخه هفتمین به‌روزرسانی عمده برای سیستم‌عامل موبایلی iOS 14 محسوب می‌شود. این پلتفرم در سپتامبر سال گذشته منتشر شد. آپدیت‌های جدید iOS 14.7 و iPadOS 14.7 تقریبا 2 ماه پس از عرضه iOS 14.6 منتشر شدند. اپل پیش‌تر در به‌روزرسانی iOS 14.6 مشخصه اشتراک پادکست را اضافه کرد.

  iOS 14.7 و iPadOS 14.7 هم‌اکنون از طریق مراجعه به اپلیکیشن Settings و منوی Software Update قابل دانلود هستند. بر اساس اعلام اپل، به‌روزرسانی iOS 14.7 قابلیت پشتیبانی از پک باتری MagSafe را به گوشی‌های آی‌فون اضافه می‌کند. این اکسسوری با کلیه مدل‌های سری آی‌فون 12 سازگاری دارد. بعلاوه آپدیت جدید شامل امکانات جدید برای هوم‌پاد و اپلیکیشن Weather است.

  اکنون کاربران ساکن کشورهای کانادا، فرانسه، ایتالیا، هلند، کره‌جنوبی و اسپانیا قادر به دریافت اطلاعات مربوط به کیفیت هوا خواهند بود. بعلاوه ترکیب محدودیت‌های اعتباری Apple Card برای اعضای یک خانواده امکان‌پذیر شده است. همچنین در این به‌روزرسانی تعدادی از باگ‌های اپلیکیشن Apple Music حذف شده و چندین تغییر کوچکتر نیز اعمال شده است.

  iOS 14.7 و iPadOS 14.7 احتمالا آخرین به‌روزرسانی عمده برای iOS 14 به‌شمار می‌روند؛ چرا که سیستم‌عامل‌های iOS 15 و iPadOS 15 در آینده‌ای نزدیک منتشر خواهند شد. این پلتفرم‌ها پیش‌تر در اوایل ماه ژوئن و ضمن برگزاری رویداد WWDC 2021 معرفی شدند.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی