اخبار بورس
 • مقایسه صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری قابل معامله / تغییرات اندک صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری در هفته نیمه تعطیل بازار

  اقتصاد آنلاین امیر مهدی زاده؛ صندوق‌های معامله‌پذیر «سهامی» و «مختلط» در هفته‌ای که گذشت به طور متوسط ۰.۳درصد رشد قیمت را تجربه کردند و خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها ۰.۳درصد افزایش یافت، این در حالی بود که شاخص کل بورس توانست رشد ۰.۴درصدی را به ثبت رساند.

  صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام

  بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به صندوق امین تدبیرگران فردا (الماس) با ثبت ۴.۵درصد رشد قیمت بود و NAV این صندوق یک درصد افزایش یافت. بهترین عملکرد هفتگی مربوط به صندوق پالایشی یکم (پالایش) بود به طوری که NAV آن ۱.۱درصد ارتقا یافت.

  بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته به صندوق زرین کوروش اختصاص داشت؛ صندوق «زرین» علی‌رغم رشد ۰.۴درصدی خالص ارزش روز دارایی‌هایش با افت سه درصدی قیمت مواجه شد و به حباب منفی ۴.۹درصدی رسید.

  صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) را می‌توان یکه‌تاز ارزان‌ترین صندوق در شروع هفته بعد نام برد زیرا قیمت نهایی ۳۴.۷درصد زیر قیمت تئوریک آن است. صندوق فراز داریک (فراز) نیز به عنوان گران‌ترین صندوق با انحراف ۲.۳درصدی قیمت به استقبال هفته بعد رفت.

  صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا

  در طول هفته جاری صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین بدون بازدهی هفته را سپری کردند، به موازات آن گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه ۰.۱درصد افت قیمت داشت و ۱.۶درصد پایین‌تر از قیمت سکه بازار آزاد به معاملات این هفته خود پایان داد.

  صندوق ETF پشتوانه طلای زرافشان (زر) بیشترین بازدهی (۰.۲درصد) گروه صندوق‌های مبتنی بر طلا را به دست آورد، صندوق پشتوانه طلای لوتوس (طلا) نیز که بدون حباب بود به انحراف قیمت منفی ۰.۳درصدی رضایت داد.

  بورس

  بورسقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی