اخبار نفت و انرژی
 • واردات نفت چین از عربستان کاهش یافت

  به گزارش اویل پرایس، واردات نفت خام چین از عربستان در ماه گذشته 19 درصد در بحبوحه کاهش کل واردات این کشور پایین آمد، ولی عربستان همچنان بزرگترین عرضه کننده نفت خام به چین پس از روسیه بود.

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم،  اداره گمرک چین اعلام کر این کشور 1.75 میلیون بشکه در روز نفت در ژوئن 2021 از عربستان وارد کرده است. این رقم بالاتر از 1.62 میلیون بشکه نفتی است که از روسیه وارد شده، بنابراین عربستان برای هشتمین ماه پیاپی برترین عرضه کننده نفت به چین بود.

   اطلاعات گمرک چین نشان می‌دهد پالایشگاه‌های داخلی هیچ نفت خامی از ایران یا ونزوئلا که هر دو تحت تحریم‌های نفتی آمریکا قرار دارند وارد نشده است.

   ولی چین به طور غیررسمی همچنان نفت خام ایران با عنوان نفت سایر کشورها مانند امارات وارد می‌کند.

  چین در ماه های اخیر کل واردات نفت خام خود را به خاطر افزایش قیمت نفت و اقدام دولت در محدود کردن فعالیت برخی پالایشگاه های مستقل کاهش داده است.

  کل واردات نفت خام چین در ماه ژوئن تا حدود 9.77 میلیون بشکه در روز پایین آمد که پایین‌ترین سطح واردات ماهانه از آغاز سال جاری میلادی را نشان می‌داد.

   چین طی نیمه اول سال جاری میلادی 260.66 میلیون تن نفت خام معادل 10.51 میلیون بشکه در روز وارد کرده است که 3 درصد نسبت به همین دوره در 2020 کاهش دارد. بیشتر این واردات متعلق به پالایشگاه‌های مستقل چین بودند.

  اما چین به تازگی فعالیت این پالایشگاه ها را محدود کرده چون سرعت تولید سوخت در این پالایشگاه ها و پالایشگاه های دولتی بالاتر از روند بهبود تقاضا بوده و بر حاشیه‌های سود پالایشگاهی تاثیر گذاشته‌است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی