اخبار خودرو
 • مالیات بر خودرو حذف احتکار و کاهش قیمت خودرو را به دنبال خواهد شد

  نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس//

  پدال نیوزعضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات بر خودرو قطعا تاثیر بسیاری بر حذف احتکار ، تامین نیاز جامعه به خودرو و کاهش قیمت ها خواهد گذاشت.

  به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز؛ مصطفی طاهری ظهار داشت: آماری که در اختیار مجلس قرار گرفته نشان می دهد که از 23 میلیون دارنده خودرو در کشور، 12 میلیون نفر دارای یک خودرو، 5،6 میلیون نفر دو خودرو و باقی آنها بیش از سه خودرو و حتی 100 خودرو دارند و هدف از مالیات بر خودرو حذف احتکار از بازار خودرو است.

  وی افزود: اگر اطلاعات درست و سامانه ها دقیق عمل کنند می توان چند خودرویی ها را با اخذ مالیات مجاب کنیم که خودروهای خود را وارد چرخه مصرف کنند و عرضه آنها به بازار مانند تولید خودرو است. زیرا افرادی که بیش از یک خودرو دارند از طریق مالیات مجبور به عرضه می شوند و قطعا تاثیر بسیاری بر عطش و نیاز جامعه به خودرو و کاهش قیمت ها خواهد گذاشت.

  نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا به گفته مخالفان این طرح ممکن است مالیات بر خودرو موجب تورم و افزایش خودرو شود، گفت: مخالفان طرح مالیات بر خودرو از این جهت موضوع تورم را مطرح می کنند که معتقدند از این پس قیمت های جدید خودرو با محاسبه مالیات اعلام می شود و در واقع هزینه مالیات به قیمت خودرو افزوده می شود در صورتی که هیچ جای دنیا این طور نیست و همان طور که اشاره شد در صورت دریافت اطلاعات صحیح و عملکرد دقیق سامانه های مربوطه تورم ایجاد نمی شود. البته این طور نیست که ابتدای اجرای طرح تورمی ایجاد نشود اما قطعا منافع آن در حذف سوداگری بیشتر از مضرات آن است. خبر خودرو


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی