اخبار بورس
 • سامانه اظهار ارز مسافری راه اندازی شد

  مدیر کل گمرک فرودگاه امام:

  مدیرکل گمرک فرودگاه امام خمینی از راه اندازی سامانه اظهار ارز همراه مسافری در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد.
  سامانه اظهار ارز مسافری راه اندازی شد

  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایلنا، غلامرضا صفاری طاهری با اشاره به راه اندازی سامانه اظهار ارز مسافری گفت: بر اساس تصمیم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز این سامانه به منظور ساماندهی و کنترل ورود و خروج ارز توسط مسافران راه اندازی شد و مسافران هنگام ورود و خروج از کشور موظف هستند ارز همراه را به بخش مسافری گمرک اظهار کنند.

  وی افزود: همچنین مقدمات اضافه شدن دستگاه های شبه تلفن همراه (موبایل واره) برای رجیستری فراهم شده و با تصمیم ستاد و تعامل اعضاء و همکاری گمرک، زمان و ساز و کار اجرایی شدن این تصمیم در دست بررسی است تا به زودی در مبادی ورودی عملیاتی شود.

  این مقام مسئول ادامه داد: علی رغم شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از آن و کاهش بیش از ۸۰ درصدی پروازها در سال گذشته، خدمت رسانی مستمر به مسافران و صاحبان کالا ادامه داشته و درآمد این اداره در سال گذشته با ورود فوری داروها و قطعات مورد نیاز تولید، رشدی ۱۲ درصدی داشته که در دو ماهه اول سال جاری با افزایش پروازهای تجاری و مسافری به ۵۲ درصد رسیده است.

  وی افزود:  ترخیص فوری و مستمر نزدیک به ۶ میلیون دوز واکسن کرونا و قطعات و دستگاههای تولید واکسن از گمرک فرودگاه در بازه زمانی مورد نظر، نشان از زحمات بی وقفه کارکنان خدوم این گمرک در شرایط سخت کرونا دارد.

  صفاری طاهری گفت: با توسعه شهر فرودگاهی و آغاز به کار منطقه آزاد، بهره گیری از ظرفیت های تجاری و حمل و نقل چند وجهی افزایش می یابد و وظایف گمرک این فرودگاه نیز افزایش چشم گیری خواهد داشت که باید متناسب با آن ابزارها و امکانات لازم در اختیار قرار گیرد.

  وی افزود: در بخش مسافری ظرفیت کنترل ۱۵ و ۵۰ هزار مسافر در روزهای عادی و ویژه با تلاش شبانه روزی همکاران صورت می گیرد.

  تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی