فناوری
 • حالت Big Picture استیم چیست و چگونه می‌توانیم آن را فعال کنیم؟

  حالت Big Picture استیم به شما این امکان را می‌دهد که فقط با استفاده از دسته بازی (نه موس و نه صفحه‌کلید)، به ناوبری در این پلتفرم بپردازید. اگر زیاد از دسته استفاده کرده و یا اینکه با تلویزیون اتاق نشیمن بازی می‌کنید، آنگاه حالت Big Picture برای شما مناسب خواهد بود.

  حالت Big Picture استیم چیست؟

  با فعال کردن این حالت، رابط کاربری استیم تغییر کرده و بدین ترتیب علاوه بر ناوبری آسان با استفاده از کنترلر، خوانش نوشته‌های آن نیز آسان‌تر خواهد شد. با این اوصاف راحت‌تر می‌توانید در جلوی تلویزیون نشسته و با استیم کار کنید. در حالت Big Picture، اپلیکیشن استیم همچنان کارایی یک برنامه دسکتاپی را داشته و البته رابط کاربری آن نیز بیشتر به کنسول‌های بازی شباهت پیدا می‌کند.

  W3Schools

  حالت Big Picture استیم

  چرا باید از این ویژگی استفاده کنیم؟

  این قابلیت بیشتر برای کاربرانی مناسب است که می‌خواهند فقط از کنترلر استفاده کنند، نه موس و یا صفحه‌کلید. البته باید بگوییم که این حالت در هر نمایشگری قابل استفاده بوده و فقط مختص به تلویزیون‌ها نیست.

  این مطلب را نیز بخوانید: چگونه پوشه دانلود و نصب بازی‌های استیم خود را تغییر دهیم؟

  شیوه استفاده از حالت Big Picture استیم

  جهت استفاده از این ویژگی باید از ویندوز 7 و بالاتر، Mac OS X 10.7 و بالاتر، Linux Ubuntu 12.04 و جدیدتر و یا SteamOS استفاده کنید.

  شیوه فعال کردن حالت Big Picture

  1. اپلیکیشن Steam را باز کنید.
  2. در گوشه بالا سمت راست استیم بر روی کلید “Big Picture” کلیک کنید یا اینکه کلید Home را بر روی کنترلر خود نگه دارید.

  شیوه خارج شدن از حالت Big Picture

  نشانگر را بر روی کلید خروج موجود در گوشه بالا سمت راست صفحه قرار داده و سپس کلید “A” موجود بر روی دسته خود را فشار دهید و یا اینکه از کلیدهای ترکیبی “ALT + ENTER” استفاده کنید.

  سطح پشتیبانی از کنترلر

  حالت Big Picture به‌صورت کامل از دسته پشتیبانی می‌‎کند، اما لزوما همه بازی‌ها با کنترلر سازگار نیستند. استیم با استفاده از آیکون کنترلر، سطح سازگاری با دسته را نشان می‌دهد. اگر آیکون یک کنترلر نیمه پر در کنار عنوان بازی قرار داشته باشد، آنگاه این موضوع به‌معنای عدم پشتیانی کامل از دسته بوده و بنابراین شاید در حین دانلود، اجرا و یا بازی کردن، به موس و کیبورد نیاز پیدا کنید. اگر هم آیکون دسته، کاملا پر بود، آنگاه این موضوع به‌‎معنای پشتیبانی کامل آن بازی از کنترلر خواهد بود.



قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی