اخبار اقتصادی
 • آلمان در بین بدترین اقتصادهای اروپا!

  گزارش نهایی مرکز آمار اروپا نشان می دهد آلمان یکی از بدترین عملکردهای اقتصادی را در بین اعضای اتحادیه اروپا داشته و متوسط رشد اقتصادی کشورهای عضو نیز منفی بوده است.

  به گزارش ایسنا، مرکز آمار اتحادیه اروپا گزارش نهایی خود از رشد اقتصادی کشورهای اروپایی در نخستین فصل سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد که بر این اساس متوسط رشد اقتصادی ۱۹ کشور عضو منطقه یورو و ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به ترتیب منفی ۰.۶ درصد و منفی ۰.۴ درصد بوده است که این رشد در مقایسه با متوسط رشد سه ماهه قبل در منطقه یورو ۰.۱ درصد و در سطح اتحادیه اروپا ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرده است.  

  هم چنین رشد اقتصادی در دوازده ماه منتهی به دسامبر در سطح منطقه یورو به طور متوسط منفی ۱.۷ درصد ودر سطح اتحادیه اروپا به طور متوسط منفی ۱.۶ درصد بوده است.

  در بین کشورهای اروپایی، بیشترین رشد اقتصادی طی این مدت سال متعلق به رومانی با ۲.۸ درصد بوده است و پس از این کشور، بلغارستان با ۲.۵ درصد و قبرس با ۲.۰ درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین رشد اقتصادی مربوط به پرتغال بوده است که رشد منفی ۳.۳ درصدی را تجربه کرده است. رشد لتونی منفی ۲.۶ درصد،   اسلواکی منفی ۱.۸ درصد و آلمان منفی ۱.۷ درصد اندازه گیری شده است.

  در بین دیگر کشورهای اروپایی، رشد سه ماهه چهارم چک منفی ۰.۳ درصد، اتریش ۰.۲ درصد،  فنلاند ۰.۳ درصد و فرانسه ۰.۴ درصد اندازه گیری شده است.

  منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه  بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

  طبق گزارش جدید کمیسیون اروپا، متوسط رشد اقتصادی ۱۹ کشور عضو منطقه یورو در سال ۲۰۲۱ حدود ۳.۸ درصد خواهد بود که نسبت به برآورد قبلی ۰.۸ درصد بیشتر است اما رشد اقتصادی اتحادیه اروپا به جای ۳.۹ درصد قبلی، ۳.۷ درصد پیش بینی شده است.  

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی