اخبار اقتصادی
 • پارک فناوری پردیس ۵۰۰ هکتاری می‌شود

  رییس پارک فناوری پردیس از ۵۰۰ هکتاری شدن این پارک در برنامه زمان بندی ۱۰ تا ۱۵ ساله خبر داد.

  به گزارش ایسنا مهدی صفاری نیا در مراسم افتتاح دهمین نمایشگاه اینوتکس در پارک فناوری پردیس با ابراز خرسندی از برگزاری این دوره از نمایشگاه با بیان اینکه علاقه بسیار داشتیم که تمام فضای پارک فناوری را به برپایی این نمایشگاه اختصاص دهیم، افزود:  تمایل داشتیم به جای حضور ۴۰۰ شرکت فناور و استارت‌آپ تمام شرکت‌های فعال در حوزه اکوسیستم نوآوری کشور را پذیرش می‌کردیم.

  وی با اشاره به ۲۰ ساله شدن پارک فناوری پردیس در سال جاری، اظهار کرد: از ابتدای تصویب شکل گیری و راه اندازی این پارک از سال ۸۰ تا به امروز ۲۰ سال گذشته است و تا پایان سال به مناسبت ۲۰ سالگی پارک فناوری پردیس برنامه ریزی شده و خدمات و امکاناتی را که برای جامعه دانش بنیان به مناسبت این سال دیده شده، ارائه خواهیم کرد.

  صفاری نیا با تاکید بر اینکه فضای فیزیکی پارک تا سال گذشته ۴۰ هکتار بود، خاطر نشان کرد: با حمایت‌های صورت گرفته از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مساحت این پارک به ۹۰ هکتار افزایش یافته است و سعی داریم که این فضا به ۵۰۰ هکتار برسد.

  رییس پارک فناوری پردیس یادآور شد: سعی داریم کل این ۵۰۰ هکتار در زمان‌بندی ۱۰ تا ۱۵ سال محقق شود و همه فضای ۵۰۰ هکتاری به فضای تحقیقاتی و دانشی تبدیل شود.

  صفاری نیا به برگزاری دهمین نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱  اشاره کرد و گفت: در این دوره از نمایشگاه نمایندگان بیش از ۲۰ کشور در قالب سفرا و نمایندگان علمی  و تحقیقاتی حضور دارند و ما نیز آماده‌ایم تجارب خود را در اختیار این کشورها قرار دهیم.

  وی با بیان اینکه در نمایشگاه امسال برنامه‌های متعددی برای دانش آموزان، استادان دانشگاه تا مجموعه صنعتگران دیده شده است، گفت: همه فعالان اکوسیستم نوآوری می توانند از این برنامه‌ها بهرمند شوند.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی