اخبار طلا و سکه
 • آیا قیمت طلا به 1900 دلار خواهد رسید؟

  همراه با داده های ناامید کننده اقتصاد ایالات متحده، قیمت طلا شروع به یک حرکت صعودی کرده و توانست تا بالای 1850 دلار نیز رشد کند. کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت طلا به 1900 دلار خواهد رسید.

  آیا قیمت طلا به 1900 دلار خواهد رسید؟


  همراه با داده های ناامید کننده اقتصاد ایالات متحده، قیمت طلا شروع به یک حرکت صعودی کرده و توانست تا بالای 1850 دلار نیز رشد کند. کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت طلا به 1900 دلار خواهد رسید.

  سطح 1900 دلاری طلا در ابتدای سال 2021 از دست رفته و این فلز گرانبها تا محدوده 1680 دلار نیز افت کرد اما از آنجا برای بار دیگر شروع به افزایش قیمت کرده و توانست به بالای 1850 دلار بازگردد.

  هم اکنون قیمت هر اونس طلای جهانی 18669 دلار می باشد که نسبت به روز گذشته نزدیک به 3 دلار و نسبت به هفته پیش بیش از 30 دلار افزایش قیمت نشان داده است.

  مهم ترین عامل افزایشی شدن قیمت طلا طی هفته های اخیر را می توان به داده های اقتصادی ضعیف ایالات متحده، به خصوص داده های مربوط به مشاخل و خرده فروشی دانست.

  طلا

  به طور طبیعی طلا هنگامی که اقتصاد ضعیف می شود عملکرد بهتری داشته و هنگامی که چشم انداز اقتصادی بهبود می یابد عملکرد ضعیف تری از خود نشان می دهد.

  بارت ملک استراتژیست بازار اذعان داشت که بازار هم اکنون با داده های منفی اقتصادی رو به رو شده و انتظارات تورمی نیز افزایش یافته است. در این میان فدرال رزرو نیز در حال ادامه دادن به سیاست های مالی سازگار خود است که می تواند نرخ بازده واقعی را بیش از پیش منفی کرده و در نتیجه قیمت طلا می تواند افزایش پیدا کند.

  همچنین طلا توانسته است میانگین متحرک 200 روزه خود در نقطه 1850 دلار را به دست آورد که در نتیجه ان مسیر برای حرکت های صعودی بیشتر هموار می شود.

  پیش بینی

  با افزایش قیمت طلا به بالای میانگین تحرک 200 روزه، سرمایه گذاران بیشتری وارد بازار طلا خواهند شد که در نتیجه ان مقدمات رشد بیشتر فراهم می شود.

  دیگر عامل رشد قیمت طلا تورم به وجود آمده در اقتصاد ایالات متحده و همانطور که اشاره شد، افزایش انتظارات تورمی می باشد.

  در یک شرایط تورمی به طور معمول تقاضا برای فلزات گرانبها مانند طلا افزایش می یابد چرا که می توانند به عنوان یک دارایی امن عمل کرده و از کاهش ارزش پول جلوگیری کنند.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی