جهان
 • موج جدید حملات مقاومت علیه شهرها و مقرهای نظامی رژیم صهیونیستی

  /در حال به روز رسانی/

  نیروهای مقاومت فلسطین دور جدیدی از حملات موشکی را علیه شهرها و اهداف صهیونیستی آغاز کردند در این راستا گردان‌های عزالدین قسام اعلام کرد، با موشک‌هایش یک قایق جنگی اسرائیلی را در عرض دریا در سواحل غزه هدف گرفت، از آن طرف جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک استراحتگاه در ساحل دریای شهر غزه را بمباران کردند.

  به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، گردان‌های قسام، شاخه نظامی جنبش حماس آغاز حمله موشکی بزرگ خود به اراضی اشغالی در پاسخ به حمله شب گذشته دشمن اسرائیلی به فلسطینی‌های ساکن نوار غزه و استمرار حملات آن به فلسطینی‌ها را اعلام کرد.

  گردان‌های قسام پایگاه هوایی تل نوف، مقر یفتاح، شهرک کفار عزه، مقر گردان‌های کریات ملاخی،‌ پایگاه تنصت ۸۲۰۰ (اوریم) و نیتفوت را هدف حملات موشکی خود قرار داد.

  در ادامه گردان‌های عزالدین قسام پایگاه نظامی "مارس" و نیز گذرگاه ایزر را با خمپاره هدف قرار داد.

  مقاومت فلسطین در دور تازه حملات خود حمله موشکی جدیدی را به شهر بئر السبع آغاز کرد که در اثر آن آژیرهای هشدار در اراضی اشغالی به صدا درآمدند. گردان‌های عز الدین قسام در پاسخ به حملات مستمر دشمن اسرائیلی به غیرنظامیان، تعداد دیگری موشک را به عسقلان، بئر السبع و اسدود شلیک کرد.

  گردان‌های قسام شهرک عسقلان و نیز مقر نظامی کیسوفیم را هدف حملات موشکی خود قرار داد که منجر به آتش‌سوزی شد.

  همچنین این گردان‌ها اعلام کرد که یک قایق را که مقابل ساحل غزه پهلو گرفته بود، با موشک هدف قرار داد.

  این اولین باری است که این گردان‌ها قایق‌های اشغالگران را در دریا هدف قرار می‌دهد.

  شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد که در اثر حمله موشکی غزه به دو ساختمان در اسدود هشت تن زخمی شدند.

  به گزارش خبرگزاری "معا" فلسطین، نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی حسام ابو هربید، یکی از فرماندهان گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی را با هدف قرار دادن منزلش واقع در شهرک بیت حانون در شمال نوار غزه به شهادت رساندند.

  طارق سلمی، سخنگوی اطلاع‌رسانی جهاد اسلامی امروز گفت، جمع کثیری در مراسم تشییع پیکرد فرمانده حسام ابو هربید در شهر بیت حانون شرکت کردند. او تاکید کرد: این شهید و دیگر شهدا انگیزه‌ای برای مقاومت و باعث ادامه راه آن و افزایش آن هستند.

  سلمی بعد از تشییع پیکر شهید ابوهربید گفت: عزم ملت ما در مسیر مبارزه بیشتر می‌شود. شهید ابوهربید الگوی هر جوان به خصوص در سایه شهادتش است.

  گردان‌های القدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی در واکنش به این حمله تاکید کرد: مقر نظامی نحال عوز و جمعیت نظامیان اسرائیلی در اطراف این مقر را با ده‌ها خمپاره هدف گرفت.

  گردان‌های القدس همچنین اعلام کرد، امروز هرتزلیا در شمال تل‌آویو را با حملات موشکی سنگین هدف گرفت. در تایید این خبر رسانه‌های اسرائیلی نیز گزارش دادند، صدای انفجار مهیبی در هرتزلیا به گوش رسید.

  گردان‌های القدس در ادامه حملات موشکی متعددی به شهر اسدود داشت که خساراتی را به ساختمان‌های این شهر وارد کرد.

  در کنار این گروه مقاومت، تیپ ناصر صلاح‌الدین از حمله خمپاره‌ای سنگین به نیروهای نظامی در شرق خانیونس خبر داد.

  همچنین در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به یک دستگاه خودروی غیرنظامی در نزدیکی بندر ماهیگیران غزه، سه فلسطینی دیگر به شهادت رسیده و تعدادی دیگر زخمی شدند.

  اشرف قدره، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اظهار کرد: در حمله رژیم صهیونیستی به یک خودروی غیرنظامی در اطراف چهارراه ابوحصیره در نزدیکی ساحل غزه، سه تن به شهادت رسیدند.

  رژیم اشغالگر صهیونیستی در طرحی برای ترور، یک دستگاه خودرو را در نزدیکی ساحل غزه هدف قرار داد. در این حمله ساختمان‌های نزدیک به ساحل غزه هدف قرار گرفتند که یکی از آنها دچار آتش‌سوزی شد.

  پس از این حمله خودروهای آمبولانس زخمی‌ها را از محل منتقل کردند.

  در عین حال جنگنده‌های رژیم صهیونیستی استراحتگاه "مالدیو" در ساحل دریای غزه را هدف گرفتند.

  حملات ویرانی گسترده‌ای در این استراحتگاه به جا گذاشتند. در حالی که خساراتی به استراحتگاه‌های مجاور وارد شد.

  این موج تازه حملات در حالی است که پیشتر طی امروز، دوشنبه جنگنده‌های اسرائیلی منازل، تجمعات شهروندان، تاسیسات اقتصاد در نواحی مختلف غزه را بمباران کردند.

  برخی رسانه‌ها نیز اعلام کردند که توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی امروز بار دیگر مناطق شرقی رفح در جنوب نوار غزه و دیگر مناطق غزه را هدف قرار داد.

  همچنین یک پهپاد جاسوسی این رژیم یک واحد منزل مسکونی در بیت لاهیا را هدف قرار داده و چند خمپاره نیز به آرامگاه این شهرک در شمال نوار غزه شلیک شدند.

  در اثر این حملات چند خانه شهروندان فلسطینی و زمین‌های کشاورزی در منطقه زلاطه واقع در شرق رفح آتش گرفتند و مناطق شرق خان یونس و شرق دیر البلح نیز هدف قرار گرفتند. 

  در ادامه تیم‌های دفاع مدنی با وجود استمرار حملات برای خاموش کردن آتش در محل حضور یافتند.

  جنگنده‌های اسرائیلی یک منزل در محله الصبره و یک منزل در منطقه الشعف در شرق غزه  و نیز یک خانه مسکونی در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه را هدف قرار دادند که در اثر آنها تعدادی فلسطینی به شهادت رسیده و تعدادی دیگر زخمی شدند.

  این جنگنده‌ها مجتمع مسکونی انصار الامنی را که شب گذشته بمباران کرده بودند، دوباره هدف قرار دادند.

  روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نوشت، در پی شلیک بارانی از موشک‌ها به سمت شهرک‌های نوار غزه، یک موشک مستقیما به یکی از این شهرک‌ها اصابت کرد و آتش سوزی ایجاد شد.

  طبق گزارش وزارت بهداشت فلسطین، از آغاز حملات علیه نوار غزه تعداد شهدای فلسطین به ۲۰۱ تن که ۵۸ تن از آنها کودک و ۳۴ تن دیگر زن و ۱۵ تن نیز سالمند هستند و تعداد زخمی‌ها به ۱۲۵۳ تن رسیده است.

  دفاع مدنی در شمال غزه اعلام کرد: توپخانه اشغالگران از صبح هشت خمپاره فسفری را شلیک کرده و اشغالگران تاسیسات زیربنایی و راه‌ها را برای مانع تراشی در مسیر دفاع مدنی هدف قرار می‌دهند.

  دفاع مدنی غزه افزود: ما از کمبود مایحتاج ساکنان رنج می‌بریم و اشغالگران در مسیر واردات کالاها و کمک‌ها مانع تراشی می‌کنند.

  در عین حال آتش‌سوزی گسترده‌ای علیه کارخانه تولید اسکاج در غزه در نتیجه حملات اشغالگران رخ داد.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی