اخبار بورس
 • تمدید توافق ایران و آژانس موجب فرسایشی شدن مذاکرات می شود

  نماینده مجلس :

  رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از اظهارات معاون سیاسی وزیر خارجه مبنی بر احتمال تمدید توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: چنین تصمیمی موجب فرسایشی شدن مذاکرات هسته ای می شود.

  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجتبی ذوالنور در واکنش به اظهارات عباس عراقچی درباره احتمال تمدید بازرسی ها به خانه ملت گفت: تمدید بازرسی و موافقت با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اختیار وزارت خارجه و سازمان انرژی اتمی نیست و باید با نظر مجلس در چارچوب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها با صلاح دید شورای عالی امنیت ملی انجام شود.

  وی افزود: چنین اظهارنظری به ضرر مواضع و منافع ایران است. سوم خرداد توافق سه ماهه ایران و آژانس پایان می یابد و طرف‌های مقابل اگر بدانند این فرصت تمدید می‌ شود از فرسایشی شدن مذاکرات اجتناب نمی‌کنند و امتیازی هم به تهران نمی‌دهند.

  ذوالنور ادامه داد: الفبای فهم سیاسی اثبات می‌کند چنین اظهارنظرهایی به ضرر ایران در مذاکرات است و این کار از اساس اشتباه بود. محمد جواد ظریف در جلسه اخیر کمیسیون امنیت ملی مجلس این تفاهم را موضوعی محرمانه دانسته که به وی اعلام شد، عراقچی در این خصوص مصاحبه کرده است.

  تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

  انتهای‌ پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی