اخبار مسکن و عمران
 • بهره‌برداری از راه‌آهن بستان‌آباد به تبریز تا پایان عمر دولت

  استاندار آذربایجان‌شرقی خبر داد؛

  تبریز- استاندار آذربایجان‌شرقی «راه‌آهن بستان‌آباد به تبریز» و «تونل انتقال آب زاب به دریاچه ارومیه» را دو پروژه مهمی خواند که تلاش می‌شود تا پایان عمر دولت در استان تکمیل شوند.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استانداری آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی اظهار کرد: یکی از پروژه‌های بسیار مهم استان که تلاش می‌کنیم تا پایان دولت تمام شود، راه‌آهن بستان‌آباد تا تبریز است. البته باید در نظر داشته باشیم کارهای عمرانی تابعی از شرایط آب و هوایی، منابع مالی و مشکلات دیگر است. اما بسیار امیدواریم این پروژه تا پایان دولت به اتمام برسد.

  وی افزود: پروژه مهم دیگر که می‌خواهیم حتماً تا پایان دولت تکمیل شود، تونل انتقال آب زاب به دریاچه ارومیه بوده و تأمین اعتبار پروژه هم صورت گرفته است.

  پورمحمدی یادآور شد: باقی مانده این پروژه کمتر از یک کیلومتر و حدود ۸۰۰ متر است که متأسفانه به یک مشکل فنی برخورد کرده و خاک منطقه آبرفتی و سست است؛ در هر حال اگر مانع دیگری نباشد امیدواریم این دو پروژه قبل از پایان عمر دولت به پایان برسند.

  استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: از جمله کارهای اولویت‌دار دیگر برای ماه‌های پایانی عمر دولت در استان، شروع عملیات اجرایی پروژه ذوب و پالایش مس‌سونگون است که مناقصه آن ششم اردیبهشت ماه برگزار و قرارگاه خاتم الانبیا برنده شد؛ شاید یکی دو ماه بعد از امضای قراردادها عملیات اجرایی آن شروع شود.

  وی اذعان داشت: پروژه دیگر اجرای فاز سوم کنستانتره مس‌سونگون است که مناقصه این پروژه نیز برگزار و شرکت کیسون برنده شد. عملیات اجرایی این پروژه نیز به‌زودی شروع خواهد شد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی