اخبار اقتصادی
 • دو سد کمندان و تاج امیر لرستان آماده آبگیری هستند

  استاندار:

  ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: دو سد کمندان و تاج امیر استان آماده آبگیری هستند.

  سید موسی خادمی در مراسم افتتاحیه و بهره‌برداری از پروژه‌های صنعت برق لرستان و بهسازی شبکه‌های روستایی و برق رسانی به مناطق عشایری، اظهار کرد: با حمایت‌های وزارت نیرو دو سد کمندان و سد تاج امیر آماده آبگیری هستند.

  وی از اقدامات خوب وزارت نیرو در دولت دوم تدبیر و امید به ویژه طرح ابتکاری دکتر اردکانیان در رابطه با پویش هفته‌ای ((الف_ب_ایران)) که طرحی ارزشمند و اساسی است و باعث  ایجاد تعداد زیادی از پروژه ها در کشور شده تقدیر کرد.

   استاندار لرستان ضمن قدردانی از اقدامات شرکت توزیع برق لرستان و شرکت برق منطقه‌ای باختر، تصریح کرد: به همت آنها نیازهای انرژی استان و کار حفظ و نگهداری شبکه موجود به خوبی انجام شده و هر جا نیاز به توسعه است در کنار مردم، کارآفرینان و صنعتگران بوده‌اند به‌طوری که هیچ مشکلی از این بابت در استان لرستان نداشته‌ایم و علاوه بر آن کار سخت و سنگین بازسازی خسارات ناشی از سیل را به خوبی  انجام داده‌اند که جای تقدیر و تشکر دارد.  

  خادمی اضافه کرد: شروع طرح بازسازی شبکه‌های روستایی و برق رسانی به مناطق عشایری طرحی ارزشمند برای لرستان است زیرا هم پراکندگی روستایی و هم دارای مناطق عشایری بوده و قاعدتاً جزء  استان‌های هدف این طرح خواهد بود که بیشترین منافع را برای استان‌هایی مثل لرستان خواهد داشت.

  وی به ضرورت برق رسانی به مناطق محروم اشاره کرد و افزود: به نظر می‌رسد امروزه روستاییان به‌زعم گذشته فقط یک روشنایی معمولی را نمی‌خواهند  بلکه برای کارهای اقتصادی و فعالیت‌های سرمایه‌گذاری نیازمند انرژی هستند بنابراین بحث بازسازی شبکه‌ها خیلی لازم و ضروری است.

  استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در لرستان حدود یک‌هزار میلیارد پست برق در دست احداث داریم و از وزیر نیرو می‌خواهیم با عنایت به اینکه با تزریق اعتبارات امکان نتیجه دهی در همین دولت وجود دارد دستورات لازم را در این زمینه صادر کنند.

  خادمی بیان کرد: در سیل ۹۸ لرستان در زمینه تجهیزات به‌شدت دچار مشکل شده که ضرورت دارد شرکت برق استان از نظر خودرو، جرثقیل و سایر تجهیزات حمایت شود.

  وی با اشاره به مشکلات سد سازی در لرستان، ادامه داد: این موضوع تا چندی پیش یکی از مسائل مهم استان بود که خوشبختانه با حمایت‌های انجام شده دو سد در لرستان ( سد کمندان و سد تاج امیر) آماده آبگیری هستند و از وزیر نیرو تقاضا می‌کنم که یکی از برنامه‌های آینده پویش(( هر هفته الف _ب)) را به این موضوع در استان لرستان اختصاص دهد.

   استاندار لرستان اظهار کرد: اگر این دو پروژه در لیست پروژه‌های افتتاحی قرار گیرد می‌توانیم یک سری اشکالات جزئی و نقدینگی آن را حل کرده و با تلاش همکاران این دو سد را تا خرداد یا تیرماه به نتیجه برسانیم که آثار خیلی خوبی برای استان خواهد داشت.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی