اخبار اقتصادی
 • عبور از شرایط بحرانی حوضه آبریز زاینده‌رود با ۲۵ درصد صرفه‌جویی

  رئیس حوضه آبریز رودخانه زاینده‌رود گفت: با ۲۵درصد صرفه‌جویی از شرایط بحرانی آب حوضه در سال جاری عبور خواهیم کرد.

  رئیس حوضه آبریز رودخانه زاینده‌رود گفت: با ۲۵درصد صرفه‌جویی از شرایط بحرانی آب حوضه در سال جاری عبور خواهیم کرد.

  به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "هوشنگ ملایی" در جلسه کارگروه پایش و کنترل مصارف آب زاینده رود، خاطرنشان کرد: با هدف گذاری و صرفه‌جویی ۲۵ درصدی در تخصیص‌های گذشته می‌توان از شرایط بحرانی آبی امسال عبور کرد.

  وی افزود: با توجه به بارگذاری‌های انجام شده و مصارف بیشتر طی سال‌های اخیر در حوضه آبریز زاینده‌رود پایش نقاط برداشت در دو بازه اصلی سد زاینده رود تا چم آسمان و سرشاخه‌ها تا سد زاینده‌رود با قوت انجام می‌شود.

  رئیس حوضه آبریز زاینده رود با تأکید بر این که شرایط کم آبی و خشکسالی در سال‌های گذشته نیز تکرار شده است، تصریح کرد: متولیان بخش آب، کشاورزی، حاکمیتی، نیروی انتظامی و قضایی می‌توانند با مشارکت و همکاری شرایط نظم و نسق را در حوضه ایجاد کنند.

  وی با اشاره به پتانسیل و ظرفیت‌های دو استان اصفهان و چهارمحال بختیاری، گفت: جلساتی از این دست در راستای مصوبات شورای هماهنگی آبریز حوضه زاینده‌رود برای حل مسائل و شنیدن نظرات همگان ضرورت دارد.

   ملایی با بیان این که آب مصرفی استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و همچنین بخش زیادی از استان یزد از حوضه آبریز زاینده رود تأمین می‌شود، اظهار کرد: جمعیت بیشتر مصارف بیشتر را به دنبال دارد و برای تأمین آب پایدار نیاز به صرفه‌جویی در همه بخش‌ها وجود دارد.

  بر اساس گزارش ارائه شده در این جلسه، کم بارشی و افزایش دمای گسترده تا نیمه پاییز سال جاری ادامه دارد.

  این گزارش می‌افزاید: حجم آب مخزن سد زاینده رود در حال حاضر ۴۱۲ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد و میانگین بلندمدت ۵۷ درصد کاهش داشته است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی