اخبار اقتصادی
 • مزایای عمل جراحی لاغری

  اضافه وزن و چاقی در مجموع دومین عامل اصلی مرگ در ایالات متحده آمریکا و اکثر کشور های توسعه یافته یا در حال توسعه جهان است. بیماری چاقی قابل پیشگیری و درمان است در این مقاله قصد داریم از فواید یکی از بهترین روش های درمان چاقی ( مزایای عمل جراحی لاغری ) بگوییم. با ما همراه باشید .

  اضافه وزن و چاقی در مجموع دومین عامل اصلی مرگ در ایالات متحده آمریکا و اکثر کشور های توسعه یافته یا در حال توسعه جهان است. بیماری چاقی قابل پیشگیری و درمان است در این مقاله قصد داریم از فواید یکی از بهترین روش های درمان چاقی ( مزایای عمل جراحی لاغری ) بگوییم. با ما همراه باشید .

  جراحی چاقی برای کسانی که می خواهند لاغر شوند می تواند یک تغییر بزرگ در زندگی باشد. اما آیا می دانید علاوه بر کاهش وزن ، مزایای بسیار دیگری برای سلامتی شما دارد؟

  جراحی چاقی می تواند باعث کاهش پایدار وزن در افراد چاق شود مخصوصا وقتی این افرادعلی رغم تلاش های زیاد برای کاهش وزن در طولانی مدت شکست خورده اند. انواع جراحی های چاقی وجود دارد که شما می تواندی بر حسب نیاز از هر کدام استفاده کنید بای پس معده و اسلیو معده از متداول ترین روش ها هستند.

  جراحی چاقی ظرفیت ذخیره سازی معده را کاهش می دهد ، که مصرف غذا را محدود می کند و به شما کمک می کند خیلی زودتر از حالت طبیعی احساس سیری کنید. برخی از روشهای چاقی نیز جذب کالری راکم می کند. پزشک می تواند در تعیین کدام گزینه برای شما مناسب خواهد بود به شما کمک کند

  "در حوزه چاقی نمره ای داریم به نام عدد bmi که میزان چاقی افراد از این عدد مشخص می شود . اگر BMI شما 35 یا بیشتر باشد ، این بدان معناست که شما برای کاهش خطرات عمل باید بیش از 15 کیلو وزن کم کنید.

  مزایای عمل جراحی لاغری به جز کاهش وزن

  جراحی چاقی کاهش وزن قابل توجه و مداومی به افراد ارائه می دهد. دکتر چا می گوید: "بسیاری از افرادی که نیاز به کاهش 30 کیلویی یا بیشتر دارند ، قبلا چندین بار تلاش کرده اند که وزن کم کنند." "اگرچه ممکن است در ابتدا موفقیت هایی کسب کنند ، اما کمتر از 5٪ از افراد وزن را به مدت پنج سال یا بیشتر کاهش می دهند و نگه می دارند. در حقیقت ، بیماران معمولاً در کمتر از یک سال وزن شان مجددا افزایش می یابد. "

  کاهش وزن و به دست آوردن مجدد وزن هیچ کاری برای کاهش مشکلات احتمالی سلامتی مرتبط با چاقی نمی کند. شما باید حداقل پنج سال وزن خود را کاهش دهیدتا یک زندگی سرشار از سلامتی داشته باشید و از خطرات چاقی در امان بمانید .

  مزایای جراحی چاقی فراتر از کاهش وزن است :

  بهبودی طولانی مدت برای دیابت نوع 2. یک مطالعه نشان داده که جراحی چاقی باعث بهبودی طولانی مدت دیابت نوع 2 می شود. نتایج این مطالعه نشان می دهد که این روش برای بیماران چاق مبتلا به دیابت نوع 2 بسیار موثر است ، وتقریباً به تمام بیماران اجازه می دهد حداقل سه سال پس از جراحی از انسولین و سایر داروهای مربوطه در خلاص شوند.

  سلامت قلب و عروق بهبود می یابد. جراحی کاهش وزن خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب ، سکته مغزی و بیماری های محیطی قلب را کاهش می دهد. بعلاوه ، یک مطالعه گزارش داد که کاهش وزن حاصل از جراحی می تواند به جلوگیری از خطر مرگ همراه با سکته ، فشار خون کمک کند. فشار خون و سطح کلسترول پس از جراحی می تواند به حالت طبیعی یا تقریباً نرمال برگردد .

  رفع افسردگی. بسیاری از افراد چاق به دلیل ضعف در تصویر بدن و حضور در محیط ها و رفتار های اجتماعی احساس افسردگی می کنند. حتی افراد جوان که وزن اضافی قابل توجهی دارند مشارکت در فعالیت هایی که ممکن است در صورت لاغری از آنها لذت ببرند برایشان دشوار است و منجر به انزوای اجتماعی و افسردگی آنها می شود. از دست دادن این اضافه وزن می تواند سلامت روحی را در این بیماران بهبود بخشد. تا بحال مشخص شده است افرادی که تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفتند در زمان جراحی 32.7٪ کاهش افسردگی و 16.5٪ پس از جراحی ( 6 ماه تا 1 سال ) کاهش داشتند.

  آپنه یا انسدادی خواب را از بین ببرید. دستیابی و حفظ یک محدوده وزن طبیعی معمولاً به افرادی که دچار آپنه خواب هستند اجازه می دهد تا از استفاده از دستگاه CPAP در زمان خواب خلاص شوند . حدود 80 تا 85٪ بیماران یک سال پس از جراحی دچار بهبودی آپنه خواب می شوند.

  تسکین درد مفاصل. تحمل وزن بیش از حد ، استرس زیادی را بر روی مفاصل وارد می کند و اغلب باعث درد مزمن و آسیب می شود. کاهش قابل توجه و ماندگار وزن که پس از جراحی چاقی اتفاق می افتد ، استرس موجود در مفاصل را برطرف می کند و اغلب به افراد امکان می دهد تا از داروهای ضد درد دست بردارند و از تحرک بسیار بیشتری برخوردار شوند.

  سایرمشکلات و شرایط پزشکی را کاهش می دهد . جراحی کاهش وزن همچنین می تواند سندرم متابولیک ، عوارض بارداری ، بیماری کیسه صفرا و موارد دیگر را تسکین دهد.

  سطح انرژی بالا می رود و باعث می شود شما بتوانید راحتتر حرکت کنید و کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشید

  جراحی موفقیت آمیز کاهش وزن می تواند عزت نفس و و حس ارزشمندی شما را بهبود بخشد. این مورد می تواند به شما اعتماد به نفس بالایی دهد ، همچنین احساسات مثبت و کنترل بر زندگی تان که مدت طولانی است با اضافه وزن ضعیف شده مجدد تقویت گردد .قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی