ارزهای دیجیتال
 • ارزهای دیجیتال آینده پول‌های امروزی

  برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال لازم است تمام مبانی علمی آن را یاد بگیرید، از همین رو شما‌ می‌توانید در سایت آکادمی علی ربیعی به یادگیری و کسب اطلاعات از این بازار پر خطر و پر سود بپردازید.

  به گزارش برنا، شاید انسان هیچ گاه فکرش را نمی‌کرد که روزی این پول‌ها جای خود را به پول‌های نامرئی بدهند. چند سالی می‌شود که صحبت از ارز‌های دیجیتالی شده است. پول‌های مجازی که هر روز رنگ بیشتری از واقعیت را به خود می‌گیرند و افراد زیادی به کسب درآمد در حوزه ارز‌های دیجیتال مشغول هستند.

  ارز‌های دیجیتال یا همان پول‌های الکترونیک، ارز‌هایی هستند که در واقع با استفاده از زبان کامپیوتر رمزگذاری شده اند. این موضوع با معرفی" بیت‌کوین " به عنوان نخستین دسته از این پول‌ها در سال ۲۰۰۹ همراه بود که آن را امروزه به بزرگ‌ترین و مورد قبول‌ترین پول دیجیتال دنیا تبدیل کرده است.

  داستان تولد ارز‌های دیجیتال

  می‌توان گفت عده کمی هستندکه از پیدایش انواع ارز‌ها اطلاعی ندارند. بیت‌کوین معروف‌ترین ارز دیجیتالی است که خالق آن، فردی به نام "ساتوشی ناکاموتو" است. هویت این فرد کاملا مشخص نیست و فرضیه‌هایی وجود دارد که شاید این فرد، نامی جعلی برای گروهی باشد که اقدام به تولید و طراحی این ارز دیجیتال کرده‌اند.

  مزایای استفاده از ارز‌های دیجیتالی

  اگر بخواهیم در مورد اصلی‌ترین کاربرد این ارز‌ها صحبت کنیم، باید بگوییم که این ارز هیچ تفاوتی با پول واقعی ندارد؛ به عبارت دیگر یک واحد پولی همانند ریال، دلار، یورو و پوند است. حتی می‌توان گفت که کاربردی به مراتب گسترده‌تر از سایر واحد‌های پولی دارد، زیرا ارز دیجیتال یک واحد پولی بین‌المللی است و مربوط به کشور خاصی نیست. "آقای امیری" یکی از کارشناسان حوزه بازرگانی و تجارت با بیان اینکه هم اکنون ارز دیجیتال در بسیاری از کشور‌های دنیا استفاده می‌شود می‌گوید:" شرکت‌های عمرانی و تجاری بسیاری از ارز‌هایی همچون "بیت کوین" در خرید و فروش‌های خود استفاده می‌کنند".

  کارشناسان می‌گویند ارز‌های دیجیتال به منظور امنیت و ناشناس بودن ساخته شده اند. کسی مالک آن‌ها نیست و کسی نمی‌تواند آن‌ها را متوقف یا هک کند.

  ارزهای دیجیتال

  حذف محدودیت‌ها با ارز‌های دیجیتال

  "آقای سماواتی" کارشناس بلاک چین هم با بیان اینکه با استفاده از ارز دیجیتال برخی از محدودیت‌های استفاده از واحد پول واقعی حذف می‌شوند می‌گوید:" این واحد پولی گزینه مناسبی برای معاملات سنگین با مبلغ‌های بالاست، زیرا تبادل پول را آسان می‌کند. "

  وی می‌افزاید:" ارزش بالای ارز‌های دیجیتال در مقابل پول‌های رایج، عدم امکان پیگیری تراکنش‌های انجام شده در هیچ نقطه‌ای از دنیا، ناشناس بودن شخص خریدار و فروشنده و امنیت بالای این ارز‌های دیجیتالی از جمله مزایای این پول‌های الکترونیک است. ".

  اما در کنار همه مزیت‌ها و نکات مثبت، استفاده از ارز‌های دیجیتال معایبی نیز به همراه دارد.

  کمک به دور زدن تحریم‌ها با ارز‌های دیجیتال

  حتما تا کنون اخباری مبنی بر تحریم شدن یک کشور شنیده‌اید. به طور مثال ایالات متحده روابط مالی کشورهای جهان با ایران را تحریم کرده و بسیاری از کشورهای جهان نمی‌توانند نقل و انتقال پول به ایران را داشته باشند.

  شاید یکی از مهم‌ترین کاربردهای ارز دیجیتال همین دور زدن تحریم‌ها باشد. بنابراین رمزارزها برای ایران می‌تواند یک عامل تسهیل‌گر در دور زدن تحریم‌ها محسوب شود.

  از آنجایی که یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین بر بستر یک شبکه نامتمرکز توزیع شده است، می‌تواند بدون اینکه نقطه مبدا و مقصد آن شناسایی شود به راحتی به صورت برون مرزی و درون مرزی پول را انتقال دهد.

  مثلا فرض کنید یک شخصی در آلمان قصد انتقال پول به حساب یک فردی در کشور ایران که مبادلات مالی آن تحریم شده است را دارد. این شخص آلمانی می‌تواند با خرید مقداری بیت کوین به راحتی آن را به کیف پول شخص ایرانی منتقل کند.

  ارزهای دیجیتال

  سخن پایانی

  حوزه رمز ارزها یک حوزه تخصصی است. ما سعی کردیم در این مقاله تا حد امکان ارز دیجیتال را به زبان ساده توضیح دهیم که برای کابران قابل فهم باشد. در ابتدا به تعریف اصلی ارز دیجیتال پرداختیم و اینکه ماهیت وجودی آن به شکل است. در بخش دیگری از مقاله نیز به کاربردهای مهم ارزهای دیجیتال پرداختیم و همچنین نحوه خرید و فروش آن را شرح دادیم.

  همانطور که گفتیم این حوزه تخصصی بوده و برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال لازم است تمام مبانی علمی آن را یاد بگیرید، از همین رو شما‌ می‌توانید در سایت آکادمی علی ربیعی به یادگیری و کسب اطلاعات از این بازار پر خطر و پر سود بپردازید و فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد دلاری برای خود فراهم کنید.

  بیشتر بخوانید:

  • سرمایه‌گذاری در رمزارزها یا از دست رفتن کل سرمایه؟
  • همه ارزهای مهم دیجیتالی صعودی شدند


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی