اخبار طلا و سکه
 • تولید طلای زرشوران چهار رقمی شد

  تولید شمش طلا در شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران (تکاب آذربایجان غربی)، برای نخستین بار از زمان فعالیت، چهار رقمی شد و به یک‌هزار و ۴۱ کیلوگرم رسید.

  به گزارش سایت طلا از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، در سال «جهش تولید» با انجام کار کارشناسی و شناخت نقاط ضعف فرآیند تولید، رکورد جدید تولید ۳۶۶ کیلوگرم شمش طلای ۲۴ عیار با خلوص ۹۹۷ در چهار ماه پایانی سال ۹۹ به ثبت رسید که ۱۰۴ کیلوگرم نسبت به چهارماه مشابه سال ۹۸ افزایش یافت.

  به این ترتیب، مجموع تولید سال ۹۹ به یک‌هزار و ۴۱ کیلوگرم طلا رسید و شرکت طلای زرشوران با دستیابی و عبور از برنامه مصوب سال ۹۹، افزایش ۳۰ درصدی تولید را نسبت به سال ۹۸ رقم زد.

  به گزارش سایت طلا ، معدن طلای زرشوران به عنوان بزرگترین معدن طلای ایران در ۳۵ کیلومتری شهرستان تکاب واقع شده است و برای تولید سالیانه سه تن شمش طلا طراحی شده است.

  به گفته کارشناسان، اکنون کشور برخوردار از یک‌هزار نقطه امیدبخش در زمینه طلا است و به‌زودی طلا در ایران نقشی شبیه فولاد ایفا خواهد کرد.

  سرپرست مجتمع معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران تکاب گفت: میزان تولید شمش طلا در این مجتمع در سال گذشته با ۳۰ درصد افزایش نسبت به سال ۱۳۹۸ به هزار و ۴۱ کیلوگرم رسید که بیشترین میزان تولید از آغاز فعالیت آن در سال ۱۳۹۳ تاکنون به‌شمار می‌رود.

  باوند ادامه داد: امیدواریم در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها موفق به افزایش تولید شمش طلا و ثبت رکورد جدید نسبت به سال گذشته در کارخانه طلای زرشوران تکاب شویم.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی