اخبار اقتصادی
 • وعده اتمام پروژه‌های مسکن مهر تا قبل از پایان دولت روحانی

  در حالی معاون وزیر راه و شهرسازی وعده اتمام مسکن مهر تا پایان دولت روحانی را داده که نواقص بسیاری از پروژه‌های تحویل شده این طرح پس از دو سال هنوز برطرف نشده است.

   به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، اصغر احمدی‌مهرآبادی در حاشیه سفر به خوزستان اظهار کرد: بنا به دعوت استاندار خوزستان، از پروژه‌های مسکن مهر و اقدام ملی بازدید کردیم و در ادامه از پروژه‌های آبادان نیز بازدید خواهیم داشت.

  وی افزود: در پی تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه خوزستان به صورت ویژه دیده شود، با همه نیاز‌های اعلامی مسئولان استان خوزستان موافقت شد.

  وی با بیان این‌که اعتبارات مورد نیاز تامین می‌شود تا اجرای پروژه‌ها با سرعت انجام شود، ادامه داد: بنا است پروژه‌های مسکن مهر قبل از پایان دولت به پایان برسند و برای تامین منابع مالی این پروژه‌ها هیچ مشکلی وجود ندارد.

  مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر ضرورت تسریع اجرای پروژه‌های طرح ملی مسکن نیز گفت: منابع مالی مورد نیاز در اختیار مسئولان استانی قرار می‌گیرد و انتظار می‌رود به کار سرعت داده شود.

  گرچه قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از اتمام پروژه‌های این طرح تا پایان دولت روحانی خبر داده، اما نواقص بسیاری از واحد‌های تحویل شده به متقاضیان پس از حدود ۲ سال همچنان برطرف نشده است. نمونه بارز برخی پروژه‌های مسکن مهر شهر پردیس است که پیمانکار آن، واحد‌ها را بدون آسانسور به متقاضیان تحویل داده است.

  در پروژه آسایش پارسه، بسیاری از بلوک‌های مسکن مهر تحویلی آسانسور ندارند. یکی از متقاضیان مسکن مهر این پروژه تیرماه سال گذشته گفته بود:‌مهم‌ترین مشکل این واحد‌ها عدم نصب آسانسور است، این ساختمان‌ها ۴ طبقه است و فقط چاله آسانسور دارند و هیچ کاری برای آن‌ها نشده است.

  وی با بیان این که راه پله واحد‌ها هیچ حفاظی ندارد، افزود: سیم کشی برق واحدها، لوله کشی مربوط به فاضلاب، فلاش تانک، روشویی، دریچه کولر، قرنیز، توالت فرهنگی و... از جمله نواقص واحد‌های تحویل شده از سوی شرکت آسایش پارسه است.

  وی بیان کرد: پیمانکار پروژه در تحویل به موقع واحد‌ها تاخیر داشته، اما مالکان این واحد‌ها باید حدود ۶.۵ میلیون تومان سود دوره مشارکت را پرداخت کنند.

  در حالی بلافاصله پس از اطلاع‌رسانی، مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس از دستور ویژه خود برای پیگیری و رفع این مشکل خبر داد، اما ساکنان برخی پروژه‌های این طرح در فاز ۸ همچنان و پس از گذشت حدود یکسال نسبت به بی‌توجهی پیمانکار گلایه دارند.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی