جهان
 • اروپا شهرک سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی را غیرقانونی خواند

  با صدور یک بیانیه؛

  اتحادیه اروپا با تکرار مواضع خود در قبال شهرک سازیهای اسرائیل در اراضی اشغالی، این ساخت و سازها را «غیرقانونی» خواند و تصریح کرد که تغییر در مرزهای پیش از سال ۱۹۶۷ را به رسمیت نمی شناسد.

  به گزارش خبرگزاری مهر، مقامات رژیم صهیونیستی به تازگی از قصد خود برای ساخت ۵۴۰ واحد مسکونی جدید در «هارحوما» خبر دادند؛ پروژه‌ای که اجرای آن، بیت‌المقدس شرقی را از بیت اللحم جدا کرده و روند گفتگوهای آینده برای دستیابی به یک راه حل دو دولتی مطابق با پارامترهای مورد توافق بین‌المللی را به شدت تضعیف می‌کند.

  اتحادیه اروپا در واکنش به این خبر و در بیانیه‌ای که در وب‌گاه رسمی این اتحادیه منتشر شد، بار دیگر موضع خود را تکرار و اعلام کرد که تمام شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی فلسطین طبق قوانین بین‌الملل غیرقانونی است و این اتحادیه هرگونه تغییر در مرزهای پیش از سال ۱۹۶۷ را به رسمیت نمی‌شناسد.

  در این بیانیه، اتحادیه اروپا بار دیگر از رژیم صهیونیستی خواست تا ساخت این شهرک‌ها را متوقف کرده و تصمیم‌های اخیر خود را به عنوان یک موضوع فوری لغو کند.

  اتحادیه اروپا همچنین افزایش روند اخراج و تخریب منازل (فلسطینیان) در سرتاسر فلسطین اشغالی به ویژه گسترش این وضعیت در شیخ جراح و سیلوان در بیت‌المقدس شرقی و همچنین تخریب احتمالی ساختمان‌ها در روستای فلسطینی «الولجه» را «هشدارآمیز» خواند.

  در ادامه این بیانیه آمده است: «یک چنین اقدامات یکجانبه ای طبق قوانین بشردوستانه بین‌المللی غیرقانونی بوده و تنها به تنش‌ها دامن می‌زند. مقامات اسرائیلی باید این فعالیت‌ها را متوقف کرده و برای ساخت و ساز قانونی و توسعه جوامع فلسطینی جوازهای کافی ارائه دهند».

  این بیانیه در پایان می‌افزاید: «با توجه به تحولات اخیر در جنوب اسرائیل (فلسطین اشغالی)، اتحادیه اروپا بار دیگر (بکارگیری) خشونت را قاطعانه محکوم کرده و خواستار حفظ آرامش و خویشتنداری از سوی تمام بازیگران در این برهه حساس می‌شود».



قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی