تولید
 • خواص توت خشک برای سلامتی

  توت خشک ارزش غذایی و خواص فراوانی دارد و به همین دلیل در این روز‌ها که بحث سلامت یا افزایش سیستم ایمنی بدن خیلی مهم و مطرح هست از توت خشک و توت سفید زیاد صحبت می‌شود.

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو؛ توت خشک ارزش غذایی و خواص فراوانی دارد و به همین دلیل در این روز‌ها که بحث سلامت یا افزایش سیستم ایمنی بدن خیلی مهم و مطرح هست از توت خشک و توت سفید زیاد صحبت می‌شود.

  شما درباره میوه خشک توت چه قدر اطلاعات دارید؟ آیا به‌جای بیرون رفتن از خانه و در معرض خطر

  خرید توت خشک

  قبل از خرید توت خشک باید انواع توت خشک را بشناسید:

   

  انواع توت خشک

  به‌طورکلی چهار نوع توت خشک در بازار خشکبار وجود دارد:

  ●      توت خشک سفید: به این توت، توت خشک مشهدی، بخارایی و قندی هم می‌گویند و نسبت به بقیه شیرینی بیشتر و شکل زیباتری دارد.

  ●      توت خشک سبز: به این نوع توت خشک که رنگ سبز کم‌رنگی در خود

  ●      توت خشک شاه‌توت: رنگ این توت قرمز مایل به سیاه است و شیرینی توت خشک مشهدی را در کنارکمی طعم ترشی دارد.

  ●      توت خشک قرمز: این توت خشک از توت سیاه تهیه می‌شود و به همین دلیل رنگ قرمز کم‌رنگی (قرمز جگری) به خود می‌گیرد و شیرینی آن مانند توت خشک سبز است.

  خواص توت خشک برای سلامتی

  خرید اینترنتی آجیل و خشکبار

  آجیل و خشکبار، مخصوصاً مغز‌ها و میوه‌های خشک، به دلیل داشتن انواع ویتامین و مواد معدنی برای پاک‌سازی بدن و تقویت سیستم دفاعی خیلی مفید هستند. به همین دلیل خیلی‌ها توت خشک را همراه با انواع دیگری از آجیل و خشکبار مصرف می‌کنند.

  خرید آنلاین آجیل یکی از راه‌های تهیه توت خشک و انواع آجیل و خشکبار است؛ اما باید دقت کنید تا از مراکز و سایت‌های معتبر مانند سایت مزبار خرید کنید تا محصول سالم و تازه به دست شما برسد. رنگ توت، شکل کشیده آن، کیفیت و تازگی (خیلی خشک و شکننده نبودن) و حشره نداشتن (به دلیل رطوبت و گرما و نگهداری طولانی در پلاستیک) از نشانه‌های توت خشک باکیفیت است.

   

  خواص توت خشک برای سلامتی

  قیمت توت خشک

  فروش توت خشک و قیمت آن، به نوع این محصول بستگی دارد. توت خشک سفید (مشهدی) بیشترین سهم را در خرید و فروش دارد. توت خشک سفید در شهر‌های مختلف (مانند طرقبه، بیرجند، کردستان، یزد، قم، ورامین و شمیرانات) تولید می‌شود، اما نوع مشهدی آن معروف‌تر است و به نام‌ها و کیفیت‌های مختلف عرضه می‌شود: توت خشک لوکس طرقبه، توت خشک ممتاز طرقبه، توت خشک درجه یک یا درجه دو مشهدی.

  توت خشک سبز (سبز توت)، نسبت به توت خشک مشهدی هم شیرینی کمتری و هم قیمت ارزان‌تری دارد. توت خشک سیاه که در کنار شیرینی کمی مزه ترشی هم دارد قیمتش از توت سفید مشهدی بیشتر و گاهی دو برابر آن است. توت خشک قرمز در طعم و قیمت شبیه توت خشک سبز است.

  قیمت توت نسبت به نوع محصول و حجم خرید (عمده یا خرده‌فروشی) متفاوت است، اما به دلیل رقابتی بودن بازار، معمولاً در سایت‌های معتبر انواع توت خشک به قیمت بازار تهران عرضه می‌شود و گاهی هم در برخی از آن‌ها مثل مزبار، به دلیل دسترسی به تولیدکنندگان دست اول، قیمت توت خشک مناسب‌تر از بازار حضوری تهران است.

   

  مقدار مصرف توت خشک

  در پایان این یادداشت توجه شما را به میزان مصرف و موارد منع مصرف توت خشک جلب می‌کنم.

  توت سفید، چه خشک و چه تر، مانند انجیر تازه و خشک، یکی از مفیدترین میوه‌هاست که به دلیل مواد مغذی و مقوی می‌توان آن را در رژیم غذایی سالم یا رژیم لاغری به‌جای یک غذای ساده و سبک یا یک میان وعده در نظر گرفت.

  طبع توت خشک، گرم درجه دوم است و مصرف به‌اندازه و مستمر آن برای همه مزاج‌ها مفید است، اما بهتر است مادران باردار و افراد با مزاج خیلی گرم، مقدار کمی مصرف کنند. خوردن توت را معمولاً صبح ناشتا یا عصر بین ناهار و شام و در زمان خالی بودن شکم توصیه می‌کنند.

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی