ارزهای دیجیتال
 • خالق اتریوم جوان‌ترین میلیاردر دیجیتالی شد

  رشد اخیر قیمت اتریوم در بازار جهانی باعث شد تا خالق این ارز به جوان‌ترین میلیاردر دیجیتالی در تاریخ تبدیل شود.

  به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، رشد قیمت اتریوم طی هفته‌های گذشته باعث شده تا ویتالیک بوترین، خالق این ارز مجازی، به جوان‌ترین میلیاردر در تاریخ بازار ارزهای در جهان تبدیل شود.

  پس از آنکه قیمت این ارز مجازی که از نظر ارزش بازار دومین ارز مجازی جهان پس از بیت کوین به شمار می‌رود، قله 3200 دلاری را فتح کرد، ارزش دارایی‌های بوترین از یک میلیارد دلار عبور کرد.

  بوترین زاده روسیه است و سپس با والدینش به کانادا مهاجرت کرده و در حال حاضر یک برنامه نویس اهل کاناداست و در کیف پول دیجیتالی خود 333 هزار و 521 توکن اتریوم دارد که مجموع ارزش آنها حالا به 1.16 میلیارد دلار رسیده است.

  به طور کلی اتریوم به عنوان رقیب اصلی بیت کوین در بازار ارزهای مجازی جهان از ابتدای سال جاری تا کنون رشد 4 برابری قیمت را تجربه کرده است.

  بوترین در سال 2013 طرح ایجاد ارز مجازی اتریوم را بر مبنای فنآوری بلاک چین ارائه داد و حالا در سن 27 سالگی یکی از خالقان این ارز و نرم افزارهای مربوط به بلاک چین به شمار می‌رود.

  این ارز هم اکنون بیشترین نرخ مبادله را در میان ارزهای دیجیتال در جهان دارد و ارزش کل بازار آن به حدود 400 میلیارد دلار رسیده است.

  وی البته از سال 2017 به سنگاپور اقامت دارد.

  انتهای پیام/بقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی