تجارت
 • آموزش صفر تا صد نرم افزار فروش با سی ار ام سنا

  یکی از اصلی ترین این ابزار ها نرم افزار فروش یا سیستم مدیریت فروش است که با امکانات و ویژگی هایی که در اختیار کسب و کار ها می گذارد به کسب و کار ها کمک می کند تا بهترین نتیجه و بازدهی را در امور فروش خود به دست بیاورند.

  یکی از اصلی ترین این ابزار ها نرم افزار فروش یا سیستم مدیریت فروش است که با امکانات و ویژگی هایی که در اختیار کسب و کار ها می گذارد به کسب و کار ها کمک می کند تا بهترین نتیجه و بازدهی را در امور فروش خود به دست بیاورند.

  فروش بیش تر یکی از اصلی ترین اهداف هر کسب و کار است چرا که درآمد حاصل از فروش برای تمامی بخش های ادامه روند کار ضروری و حیاتی است. تکنولوژی در عصر مدرن به کمک ما آمده است تا در این بازار پر رقابت که هر کسب و کاری سعی می کند با بهترین خدمات رسانی مشتریان بیش تری جذب کند، تنها نباشیم.

  یکی از اصلی ترین این ابزار ها نرم افزار فروش یا سیستم مدیریت فروش است که با امکانات و ویژگی هایی که در اختیار کسب و کار ها می گذارد به کسب و کار ها کمک می کند تا بهترین نتیجه و بازدهی را در امور فروش خود به دست بیاورند.

  اما این سیستم اساسا چیست و چه ثمره ای برای کسب  و کار ها و مشتریان دارد؟

  امروز آکادمی تخصصی مدیریت کسب و کار سنا اینجاست تا از صفر تا صد نرم افزار فروش را به شما عزیزان توضیح بدهد.

  نرم افزار فروش چیست؟

  نرم افزار فروش که با نام نرم افزار سی ار ام فروش نیز شناخته می شود، پلتفرم و سیستمی است که هدفش مدیریت بهتر کارکنان و تیم های فروش، بهبود روند گردش کار، فرایند فروش، صدور فاکتور و پیش فاکتور و دیگر مراحلی که برای به سر انجام رساندن فروش محصول یا خدمات به مشتریان نیاز است را بهینه سازی کند.

  این نرم افزار ها توسط شرکت های مختلفی در سر تا سر دنیا ارائه می شوند که هر کدام دارای ویژگی ها و امکانات گوناگون و مطابق با کسب و کار های مختلف مهندسی شده اند.

  نرم افزار فروش سنا نیز یکی از این سیستم هاست که مخصوص کسب و کار های ایرانی و مطابق با مشکلات و نیاز های این کسب و کار ها طراحی شده است.

  بیایید برخی از امکاناتی که یک نرم افزار فروش می تواند در اختیار شما بگذارد را همدیگر بررسی کنیم.

  * ساده سازی فرایند فروش

  نرم افزار فروش ابزاری است که به کسب و کار ها کمک می کند تا تمامی نقاط تماس خود با یک مشتری ثابت یا یک مشتری احتمالی در فرایند فروش خود را مدیریت کنند. نقطه تماس در واقع هر نوع ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم بین کارشناسان فروش و مشتریان است.

  از مهم ترین ویژگی هایی  که یک نرم افزار فروش می تواند برای تیم های فروش داشته باشد این است که سیستم به صورت هوشمند و خودکار این ارتباطات را بررسی می کند، دیتا و اطلاعات مشتریان را دسته بندی و مرتب سازی می کند، به کارکنان یادآوری می کند تا فروش خود را پیگیری کنند، می تواند به صورت خودکار گزارش کار تهیه کند و هزاران امکانات دیگری که باعث صرفه جویی در زمان تیم فروش می شود و آنها می توانند به وظیفه ی اصلی خود یعنی جذب مشتری و افزایش درآمد بپردازند.

  * متمرکز سازی فرایند فروش

  کارشناسان و تیم های فروشی که در یک شرکت مشغول  به کار هستند، در طول روز خود کار های زیادی از جمله پیدا کردن سرنخ ها و تماس های فروش تلفنی تا مدیریت قرارداد ها و جلسات فروش حضوری را بر عهده دارند.

  از سوی دیگر مدیران نیز مشغول بررسی عملکرد تیم ها، مشاوره به آنها و مشکلات کلی مدیریت کسب و کار هستند. بدون داشتن یک سیستم مدیریتی متمرکز برای رسیدگی به این کار های روزمره ممکن است می تواند باعث به وجود آمدن  یک بی نظمی و بهم ریختگی  شود.

  این متمرکز سازی اطلاعات باعث به وجود آمدن یک منبع واحد و موثق در سر تا سر سازمان شما خواهد شد. کارشناسان فروش می توانند با استفاده از این منبع به راحتی دقیق ترین و به روز ترین اطلاعات مورد نیاز خود برای پیگیری کار های خود و بستن قرار داد های مختلف را در دست داشته باشند.

  * اطلاعات دقیق درباره مشتریان

  ورود دستی اطلاعات و دیتا ها باعث افزایش خطاهای انسانی می شود. فرض کنید یکی از کارشناسان یا کارمندان شما قصد دارد به صورت دستی اطلاعات یک مشتری را وارد سیستم کند. در این حین احتمال اینکه اطلاعات را به صورت دقیق وارد نکند و یا به سادگی فراموش کند تا بخشی از اطلاعات را وارد کند بسیار بالاست.

  یک نرم افزار فروش حرفه ای مثل نرم افزار فروش سنا  این خطا ها را به حداقل می رساند. سیستم های هوشمند این قابلیت را دارند که به صورت خودکار و اتوماتیک کار هایی که افراد در داخل نرم افزار انجام می دهند، مثل تماس های تلفنی یا ارسال ایمیل های پیگیری فروش را بررسی کند.

  در این حین، سیستم می تواند به صورت خودکار، اطلاعات مهم هر تماس یا ایمیل را در پنل مخصوص هر مشتری ثبت نماید. اینکار نه تنها باعث افزایش دقت در درج اطلاعات می شود، بلکه در این حین کارکنان فروش می توانند تمرکز بیش تری بر روی «جذب مشتری» در طول تماس داشته باشند و حواس خود را پرت درج اطلاعات نکنند.

  * شناسایی مشکلات فرایند فروش

  در کسب و کار هایی که از  نرم افزار فروش استفاده نمی کنند، تجزیه و تحلیل مشکلات عملکرد کارکنان می تواند یک چالش واقعی باشد. این شرکت ها و سازمان ها باید حجم های زیادی از اطلاعات و دیتا را وارد صفحات مختلف کنند و پس از کلنجار رفتن با فرمول های سیستم هایی مثل اکسل (Excel) به نتیجه گیری برسند.

  از جمله امکانات ویژه ی یک نرم افزار فروش تمام عیار این است که می تواند به سادگی این آنالیز و تجزیه و تحلیل را در چند ثانیه انجام بدهد و نتیجه را به ساده ترین و قابل فهم ترین شکل در اختیار شما قرار بدهد.

  اطلاعات مشتریان به صورت خودکار در گزارشات لحظه ای و هوشمندانه ثبت می شود تا مدیران با بررسی آنها بتوانند یک دید کلی و دقیق در خصوص عملکرد تیم فروش خود داشته باشند.

  اینکار باعث می شود تا مدیران بتوانند تصمیمات خود را بر اساس اطلاعات و دیتا های موثق بگیرند تا بتوانند بهترین بازدهی و نتیجه را از تصمیم خود به دست بیاورند.

  نرم افزار سی ار ام

  * ارتقای دیگر سیستم ها

  یک نرم افزار فروش حرفه ای می تواند با دیگر سیستم هایی که شما از آنها برای مدیریت کسب و کارتان استفاده می کنید، مثل نرم افزار سی ار ام و نرم افزار باشگاه مشتریان نرم افزار های حسابداری و حتی نرم افزار های فروش دیگر شما ادغام و همگام سازی شود.

  به این ترتیب نه تنها شما نیازی به کنار گذاشتن سیستم ها و اطلاعات داخل آنها ندارید، بلکه می توانید با ادغام این سیستم ها با یکدیگر ویژگی های آنها را ترکیب کرده و از امکانات هردوی آنها استفاده کنید تا سیستم های شما ارتقا پیدا کنند.

  تجزیه و تحلیل با سنا

  برخی از ویژگی های مخصوص گزارش دهی و تجزیه و تحلیلی که سنا در سیستم نرم افزار فروش خود قرار داده است شامل موارد زیر می باشند:

  • آنالیز قیف فروش

  این بخش می تواند به شما نشان بدهد که مشتریان بالقوه و احتمالی شما، که قرار است با استفاده از تیم فروش شما به مشتریان ثابت و دست به نقد تبدیل شوند، در کجای قیف فروش شما ایستاده اند. همچنین شما با استفاده از نتایج این گزارش می توانید یک دید واضح از نرخ از دست دادن و به دست آوردن این مشتریان در دست داشته باشید.

  •  گزارش نرخ تبدیل

  این بخش از تجزیه و تحلیل نرم افزار فروش سنا به مدیران این امکان را می دهد تا کیفیت و بازدهی کارکنان فروش در انتقال سرنخ  ها در قیف فروش را بررسی کنند. همچنین می توان از این گزارشات برای بررسی نرخ تبدیل مشتریان در تیم فروش نیز استفاده کرد.

  • پیشبینی فروش

  یک نرم افزار فروش حرفه ای باید بتواند برای شما آینده نگری کند! سنا با جمع آوری اطلاعات و دیتا های فروش مانند قرارداد های بسته شده و درآمد به دست آمده که توسط خود سیستم جمع آوری شده اند و تجزیه و تحلیل آنها به شما خواهد گفت که در بازه های زمانی مختلف (یک هفته، یک ماه، یک سال و ...) درآمد شما چقدر خواهد بود.

  این سیستم همچنین با در نظر گرفتن هزینه های جانبی مانند حقوق کارکنان، هزینه های بازاریابی، تبلیغات، تولید محصول و خدمات و ... می تواند میزان درآمد و سود خالص شما را در اختیارتان قرار دهد.

  • گزارشات کلی فعالیت ها

  این قسمت به شما این امکان را می دهد تا یک خلاصه ی کلی در خصوص کار های انجام شده توسط کارکنان فروش  مانند تماس های گرفته شده، قرار های ملاقات، کار های انجام شده و ... را در اختیار داشته باشید.

  سنا در اختیار شماست

  سنا در اختیار شماست

  آکادمی تخصصی مدیریت کسب و کار سنا از جمله شرکت ها و مراکزی است که با تجربه و تحقیق بسیار در طی سالیان کاری خود، موفق شده است تا به مرکزی برای ارائه محصولات و خدمات مخصوص مدیریت کسب و کار های ایرانی تبدیل شود.

  از جمله محصولات آکادمی سنا می توان به نرم افزار سی ار ام، نرم افزار فروش و نرم افزار باشگاه مشتریان و همچنین خدمات مشاوره ی تخصصی مدیریت کسب و کار اشاره کرد.

  شما عزیزانی که این مقاله را مطالعه می کنید، می توانید همین حالا با تماس با مشاوران و متخصصان سنا، از یک جلسه مشاوره ی تخصصی و رایگان مدیریت و راه اندازی کسب و کار برخوردار شوید.

  در نهایت، صمیمانه از شما دوستان گرامی بابت مطالعه ی این مطلب متشکریم و امیدواریم این مقاله مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد.

  https://crmsana.com/قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی