فناوری
 • بررسی اپلیکیشن ACR: ضبط و مدیریت تماس‌های تلفنی به ساده‌ترین روش ممکن!

  ضبط کردن تماس‌های تلفنی، یکی از کاربردی‌ترین امکاناتی است که می‌توان بر روی تلفن همراه از آن بهره برد. برخی گوشی‌ها به صورت پیش فرض از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند اما تعدادی نیز توانایی استفاده از این ویژگی را ندارند. نرم افزارهای بسیاری در این زمینه عرضه شده‌اند که با بهره بردن از آن‌ها، می‌توانید کلیه تماس‌های ورودی و خروجی را ضبط نمایید. ACR یکی از کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌هایی است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید تماس‌ها را رکورد کرده و دسته بندی نمایید تا در صورت نیاز، به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. با آی‌تی‌رسان همراه باشید تا نگاهی کلی به قابلیت‌های ACR داشته باشیم.

  پس از اجرای ACR، پیامی به شما نشان داده خواهد شد که اطلاعاتی کلی در خصوص کارایی و امکانات برنامه و همچنین موارد امنیتی موجود در برنامه را به اطلاعتان می‌رساند. پس از آن، وارد فضای اصلی اپلیکیشن خواهید شد. دسته بندی‌های گوناگون قرار داده شده در برنامه، این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوانید گزارش تمام تماس‌ها (اعم از تماس‌های ورودی و خروجی، تماس‌های بدون پاسخ و …) را در اختیار داشته باشید.

  W3Schools

  first

  البته خواهید توانست دسته بندی‌ها را تغییر داده و ترتیب نمایش گزارش‌ها (بر طبق تاریخ، اهمیت و …) را به طور دلخواه عوض کنید. علاوه بر موارد نام برده شده، برای این که سریع‌تر به پیام‌های ضبط شده مهم دسترسی داشته باشید، می‌توانید آن‌ها را در لیست مورد علاقه قرار دهید.

  second

  در منو همه تماس‌ها، می‌توانید گزارشات کلیه تماس‌های رد و بدل شده را مشاهده کنید. در بخش پایینی نیز میزان حافظه اشغال شده توسط برنامه برای شما به نمایش گذاشته خواهد شد. همچنین با انتخاب هر گزینه، در منو قرمز رنگ بالای برنامه، مواردی شامل حذف، اشتراک گذاری، افزودن به لیست دسترسی سریع و … به نمایش در خواهد آمد. همچنین قادر خواهید بود از گزارشی که انتخاب کرده‌اید، هم بر روی حافظه گوشی و هم بر روی حافظه‌های مجازی، بک آپ تهیه نمایید.

  با کشیدن صفحه به سمت چپ (البته اگر از منو فارسی استفاده کنید، باید صفحه را به راست بکشید)، منو کناری دستگاه به نمایش در خواهد آمد که گزینه‌های بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهد. بخش اول که “سطل بازیافت” (Recycle Bin) نام دارد، به شما این امکان را خواهد داد تا اگر به صورت تصادفی، یکی از گزارشات را حذف کردید، بتوانید به راحتی آن را بازیابی نمایید. علاوه بر این، بخش “ایراد در ضبط” (Recording Issue) می‌تواند شما را در انجام تنظیمات اولیه برای ضبط صدا (بسته به نوع سیستم عامل یا برندی که از آن استفاده می‌کنید) یاری نماید.

  third

  با وارد شدن به بخش تنظیمات، خواهید توانست تغییرات مربوط به شخصی سازی را اعمال کرده و از سایر امکانات برنامه بهره‌مند شوید. با وارد شدن به بخش تنظیمات عمومی، می‌توانید عملیاتی مانند قرار دادن رمز عبور و تنظیمات مربوط به نوتیفیکیشن‌ها را مدیریت کنید.

  در بخش تنظیمات ضبط، قادر خواهید بود محدودیت‌هایی را برای نحوه ضبط مکالمه‌ها اعمال نمایید. به عنوان مثال، برنامه به کاربر این امکان را می‌دهد تا پس از پایان مکالمه، در مورد ذخیره سازی یا عدم ذخیره سازی اطلاعات تماس از شما سوال کند. همچنین می‌توانید برای مخاطبانی که قصد دارید تمام تماس‌هایشان را بر روی حافظه دستگاه ذخیره نمایید، لیستی درست کنید تا پس از آن، برنامه به صورت اتوماتیک تشخیص دهد که باید تماس‌های کدام مخاطب را ضبط کند.

  fofth

  اما بخشی که به نظر می‌تواند بیشترین کاربرد را داشته باشد، مربوط به ذخیره سازی در فضای ابری است. اگر با مشکل کمبود ظرفیت ذخیره سازی بر روی حافظه دستگاه خود مواجه هستید، به راحتی خواهید توانست از فایل‌های ضبط شده بر روی حافظه‌های مجازی مانند Dropbox ،Google Drive ،One Drive و … نسخه پشتیبان تهیه کنید تا به این روش، دیگر نگران پر شدن حافظه دستگاه‌تان نباشید.

  fifth

  به هر حال اگر دنبال برنامه‌ای کامل برای ضبط تماس‌های تلفنی و مدیریت آن‌ها هستید، ACR بهترین گزینه به نظر می‌آید. از آن جایی که بیشتر امکانات این برنامه، به صورت رایگان در اختیار کاربر قرار می‌گیرد، شما می‌توانید به راحتی از آن استفاده کرده و تمام گزارشات را بر روی حافظه دستگاه یا بر روی فضای ابری ذخیره نمایید. علاوه بر این باید اضافه کنیم که ACR از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند و پس از فعال سازی، تمام گزینه‌های بخش تنظیمات یا سایر امکانات برنامه، به زبان فارسی برای شما به نمایش در خواهد آمد. از آنجایی که مدیریت تماس‌ها در برخی موارد کاری ضروری به نظر می‌رسد، ما این برنامه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

  می‌توانید این اپلیکیشن را از کافه بازار دریافت نمایید.

  bazar-logoقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی