جهان
 • رهبر هنگ کنگ به دنبال ارائه قانون مقابله با اخبار دروغ

  کری لام، رهبر هنگ کنگ امروز (سه شنبه) از تلاش دولتش برای تهیه یک قانون "اخبار دروغ" با هدف مقابله با "اطلاعات غلط، نفرت و دروغ" خبر داد.

  به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، هنگ کنگ در پی اعمال یک قانون امنیت ملی فراگیر در سال ۲۰۲۰ تحت هدایت پکن به سرکوب مخالفان پرداخته و جریان جدید "وطن پرستی" را با هدف سرایت این جریان به اکثر جنبه های زندگی در این دولتشهر پیاده کرده است.

  اخیرا یک برنامه اصلاح عمده در شبکه دولتی آر.تی.اچ.کی هنگ کنگ تحت رهبری یک بروکرات بدون تجربه کار رسانه ای اجرا شده و این برنامه را به عنوان سیگنال اعمال خط قرمزهای دولت هنگ کنگ در حوزه خبرنگاری همچون حوزه های دیگر نظیر آموزش در نظر می گیرند.

  کری لام گفت که دولتش در حال تحقیق در حوزه "اخبار دروغ" است اما اضافه کرد که چارچوب زمانی برای تکمیل این قانون ندارد.

  او در کنفرانس خبری هفتگی خود گفت: قانون اخبار دروغ نیازمند تحقیق فراوان به ویژه در زمینه چگونگی برخورد دولتهای خارجی با این جریان هر چه بیشتر نگران کننده اشاعه اطلاعات نادرست و دروغ، نفرت، و دروغ پراکنی در رسانه های اجتماعی است.

  او بیان داشت:ما همچنان در قبال این مساله با توجه به آسیبی که به مردم بسیاری می رساند بسیار جدی خواهیم بود.

  یک روز قبل از طرح این صحبتهای کری لام، رسانه آر.تی.اچ.کی گزارش کرد که این شبکه قرارداد یک خبرنگارش به نام نابلا اوزر که از بابت زیر سوال بردن کری لام و مقامهای دیگر در زمان اعتراضات گسترده ۲۰۱۹ معروف شده را تمدید نمی کند.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی