اقتصاد کلان
 • کمیسیون اصل۹۰ مجلس با جدیت تخلفات بازار بورس را بررسی می‌کند

  نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ گفت: آشفته بازار بورس و ریزش شدید ارزش سهام‌ها از جمله ضعف عملکردی در بحث‌های اقتصادی دولت کنونی است و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با جدیت در حال بررسی تخلفات صورت گرفته است.
  کمیسیون اصل۹۰ مجلس با جدیت تخلفات بازار بورس را بررسی می‌کند

  به گزارش پول نیوز، حجت‌الاسلام حسن شجاعی با اشاره به اینکه در راستای حمایت از تولید و تولیدکننده همواره موانع و مشکلاتی اساسی در کشور مطرح است که یکی از آن‌ها در ارتباط با امور بانکی است اظهار داشت: یکی از دلایلی که سبب شده تا در طول سال‌ها واحد‌های تولیدی تعطیل شوند، به دلیل بدهکاری به بانک‌ها بوده است چراکه بانک سند این واحد‌ها را به عنوان وثیقه و ضمانت دریافت کرده و در صورت عدم توانایی در پرداخت اقدام به تعطیلی واحد‌ها کرده‌اند.

  وی با بیان اینکه در طول ماه‌های اخیر بخش‌نامه‌ای به بانک‌ها ابلاغ شد تا در قبال بدهی واحد‌ها آن‌ها را تعطیلی نکنند، افزود: واکنش بانک‌ها این شد که دیگر واحد تولیدی را به عنوان وثیقه قبول نکردند که این امر نیز خود مشکلات را چندین برابر کرد چرا که امکان تهیه وثیقه سنگین برای بسیاری از سرمایه‌گذاران ناممکن است. با این وجود تمام این امور نشان می‌دهد که بانک‌ها تنها به فکر خود هستند و هیچ اهمیتی به تولید کننده و ایجاد اشتغال در کشور ندارند.

  نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با بیان اینکه ضعف عملکردی در بحث‌های اقتصادی دولت بسیار است و تنها مختص بانک‌ها نیست، گفت: عملکرد مسئولان خصوصاً در حوزه اقتصادی و در روز‌های پایانی کار دولت بسیار ضعیف است با اینکه دولت‌مردان باید تلاش می‌کردند تا وضعیت معیشتی مردم را بهبود ببخشند، اما به نظر می‌رسد زندگی ملت را وارد بازی سیاسی کرده‌اند.

  وی با بیان اینکه اگر نگاهی به سال‌های گذشته شود کاملا مشهود است که شرایط زندگی مردم چه میزان رو به وخامت رفته است، تصریح کرد: دولت توجهی به منافع ملت ندارد، اما باید تاکید کرد بازی سیاسی با زندگی مردم و معیشت آن‌ها خصوصا در جهت انجام اقدامات سیاسی و انتخاباتی یکی از امور خیانت برانگیز است که البته امیدواریم این امر هیچ گاه انجام نشده باشد.

  وضعیت آشفته بازار بورس

  حجت‌الاسلام شجاعی وضعیت آشفته بازار بورس را نیز از جمله دیگر ضعف‌های عملکردی دولت عنوان کرد و گفت: با اینکه دولت مردم را تشویق به سرمایه‌گذاری در بورس کرد، اما بعد از جذب دارایی مردم در اقدامی تامل برانگیز سبب ریزش شدید ارزش سهام‌ها شد و دارایی مردم را از بین برد.

  وی با تاکید بر اینکه اعضای کمیسیون اصل ۹۰ و سایر نمایندگان در حال بررسی عملکرد سازمان بورس و شکایت واصل شده از این سازمان هستند تا افرادی که دچار کم‌کاری و احیاناً خیانت در این امور شده‌اند را شناسایی کند، خاطر‌نشان کرد: به مردم این اطمینان خاطر را می‌دهیم افرادی در این خصوص شناسایی شده و طبق دستور رئیس محترم قوه قضائیه به این نهاد معرفی شده‌اند، اما بررسی پرونده همچنان ادامه‌دار است.

  نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه شیوع کرونا و موج‌گیری آن سبب شده تا در این روز‌ها شرایط زندگی مردم سخت‌تر از پیش شود، گفت: باید تلاش‌ها انجام شود تا وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم بهبود یابد و با روی کار آمدن دولت جدید ضعف عملکردی دولت فعلی تکرار نشود.
   
   


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی