اخبار خودرو
 • ۱۱ ویژگی آزاردهنده‌ی افراد فخرفروش و خودنما

  هیچ‌کس از افراد از خود متشکر که مدام در حال فخرفروشی هستند، خوشش نمی‌آید. با این افراد که صحبت کنید، متوجه می‌شوید آن‌ها به جز خانه‌ی شیک، ماشین آخرین مدل و حقوق میلیونی خود درباره‌ی چیز دیگری حرف نمی‌زنند. این افراد باعث می‌شوند عزت‌نفستان پایین بیاید و احساس پست بودن کنید. امروز قصد داریم شما را با ویژگی‌های افراد متکبر و فخرفروش آشنا کنیم و نحوه‌ی برخورد صحیح با این افراد را به شما آموزش دهیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

  • ۱۳ ویژگی عجیب افراد بسیار باهوش

  ۱. فکر می‌کنند بهتر از دیگران هستند

  افراد فخرفروش همیشه فکر می‌کنند جایگاه برتری نسبت به دیگران دارند. آن‌ها وقتی در جمعی قرار می‌گیرند، خودشان را بهترین می‌دانند. این افراد فکر می‌کنند سلیقه، استایل و سبک زندگی‌اشان بهترین است و هیچ‌کس به پای آن‌‌ها نمی‌رسد. داشتن اعتماد به نفس بسیار مهم است، اما نباید بیش از حد خودتان را دست بالا بگیرید.

  اگر در اطرافیانتان فرد فخرفروشی را می‌شناسید، ممکن است متوجه شده باشید که او مدام درباره‌ی ویژگی‌های مثبت خود صحبت کرده و از هر روشی استفاده می‌کند تا خودش را بالا بکشد و ثابت کند بهترین است. افراد خودنما خود را لایق بهترین‌ها می‌دانند و دلشان می‌خواهد همه از این موضوع خبر داشته باشند.

  ۲. به انتخاب‌های دیگران اهمیت نمی‌دهند

  افراد فخرفروش برای نظرات و عقاید دیگران هیچ احترامی قائل نیستند و فقط نظرات خودشان را مهم می‌دانند.

  از افراد خودنما و فخرفروش بعید نیست که به نظرات و انتخاب‌های دیگران هیچ توجهی نکنند. این افراد هیچ ارزش و احترامی برای تصمیمات دیگران قائل نیستند و با اظهار نظر بی‌ادبانه‌ درباره‌ی انتخا‌ب‌های اطرافیان خود، باعث ناراحتی آن‌ها می‌شوند. به‌طور مثال این افراد ممکن است شما را به خاطر غذا خوردن در رستوران‌های ساده و نه فوق‌ مجلل، بی‌کلاس خطاب کنند.

  افراد فخرفروش مدام درباره‌ی استایل و سبک زندگی دیگران نظرات منفی می‌دهند و آن‌ها را به خاطر تصمیماتی که می‌گیرند و کارهایی که انجام می‌دهند، تحقیر می‌کنند. از نظر این افراد هر کس سبک زندگی آن‌ها را پیش نگیرد، تصمیم اشتباهی گرفته است و در آخر سرش به سنگ می‌خورد!

  ۳. درباره‌ی پیشرفت و تصمیمات مثبت خود در زندگی لاف می‌زنند

  لاف زدن از ویژگی‌های بارز افراد فخرفروش است. آن‌ها می‌خواهند به گوش همه برسانند که بهترین هستند. بنابراین تا جایی که می‌توانند، درباره‌ی دستاوردها و تصمیمات مثبت و عاقلانه‌ی خود در زندگی صحبت می‌کنند. افراد فخرفروش ممکن است درباره‌ی عالی بودن سلیقه‌ یا هوش و ذکاوت خود لاف بزنند.

  صحبت کردن با دیگران درباره‌ی موفقیت‌ها و پیشرفت‌های خود ایرادی ندارد. اما اگر در این کار زیاده‌روی کنید، تبدیل به یک آدم فخرفروش و خودنما می‌شوید.

  ۴. سطحی و ظاهربین هستند

  افراد خودشیفته سطحی هستند

  از دیگر ویژگی‌های افراد فخرفروش این است که آن‌قدر روی ظاهر تمرکز می‌کنند که گاهی اوقات کیفیت را فراموش می‌کنند. آن‌ها دوست دارند در هر مجلسی بهترین باشند و بدرخشند، به همین دلیل ممکن است ظاهر را فدای کیفیت کنند.

  این افراد دیگران را از روی ظاهر قضاوت می‌کنند و کاری به باطن ندارند. اگر ظاهر خوبی داشته باشید، از لباس‌های مارک استفاده کنید و خوشبو باشید، از نظر افراد فخرفروش بهترین هستید، حتی اگر ویژگی‌های اخلاقی خوبی نداشته باشید. اگر کسی ظاهر خوبی نداشته باشد، از نظر این افراد بی‌کلاس‌ترین فرد روی زمین است!

  ۵. زندگی‌‌اشان را در فضای مجازی به نمایش می‌گذارند

  حتما شما هم افرادی را دیده‌اید که لحظه‌لحظه‌ی زندگی خود را در فضای مجازی ثبت می‌کنند. این افراد به جای اینکه در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها از بودن در کنار دیگران لذت ببرند و با آن‌ها معاشرت کنند، مدام در حال سلفی و عکس گرفتن از خود، غذاها و مکان مدنظر هستند.

  از نظر افراد خودنما، همه باید شاهد خوشی آن‌ها باشند و به حال آن‌‌ها غبطه بخورند. افراد فخرفروش این تفکر مضحک را دارند که همه عاشق آن‌ها هستند و تمایل دارند چیزهای بیشتری درباره‌شان بدانند.

  به همین دلیل است که زندگی‌ خود را در شبکه‌های مجازی مثل اینستاگرام به رخ دیگران می‌کشند. دیگران هم که از واقعیت خبر ندارند، با دیدن ظاهر زندگی چنین افرادی زندگی خود را با آن‌ها مقایسه می‌کنند و مدام حسرت می‌خورند.

  ۶. عاشق برندهای لوکس هستند

  همان‌طور که اشاره کردیم، این افراد به‌شدت درگیر ظاهر هستند. آن‌ها می‌خواهند همه بدانند لباس‌هایی که پوشیده‌اند بسیار گران‌قیمت هستند، در خانه‌شان کلی وسایل مارک دارند و ماشینشان بهترین ماشین است. هدف این افراد این است که به همه بفهمانند موفق و پولدار هستند.

  • ۱۷ ویژگی که یک فرد را باحال و دوست‌داشتنی می‌کنند

  ۷. درباره‌ی پول زیاد صحبت می‌کنند

  افراد فخرفروش می‌خواهند در همه‌ی جنبه‌های زندگی از دیگران بهتر باشد و پول همان چیزی است که به آن‌ها در بهتر شدن کمک می‌کند. بسیاری از افراد خودنما تصور می‌کنند که لازم است درباره‌ی موفق و پولدار بودن خود فخر بفروشند تا دیگران آن‌ها را انسان‌هایی باحال و الهام‌بخش بدانند.

  این افراد فکر می‌کنند اگر بیشتر به دیگران نشان دهند که بهترین هستند، محبوبیتشان افزایش پیدا می‌کنند. آن‌ها مدام درباره‌ی سرگرمی‌های گران‌قیمت، خانه‌ی مجلل و لباس‌های برند خود صحبت می‌کنند.

  ۸‌. فکر می‌کنند از دیگران مهم‌تر هستند

  افراد خودنما در هر جمعی که قرار می‌گیرند، خودشان را باارزش‌ترین فرد آن مجلس می‌دانند.

  این ویژگی هم چندان تعجب‌برانگیز نیست. بسیاری از افراد خودنما و فخرفروش دیگران را کم‌اهمیت و خود را مهم‌ترین فرد می‌دانند. این افراد خودشان را سلبریتی می‌دانند و باور دارند که افراد معمولی اطرافشان شیفته‌ی آن‌ها هستند‌.

  ۹. با دیگران برخورد دوستانه‌ای ندارند

  افراد خودنما با دیگران برخورد دوستانه‌ای ندارند

  متأسفانه افراد فخرفروش آن‌قدر ویژگی‌های اخلاقی عجیب‌‌وغریب دارند که برقراری ارتباط با آن‌ها دشوار می‌شود. آن‌ها خودشان را دوست‌داشتنی و مورد اعتماد تصور می‌کنند‌، اما در حقیقت رفتار غیردوستانه‌ای با دیگران دارند.

  ممکن است هنگام صحبت کردن با این افراد احساس راحتی نکنید، چون نگاه از بالا به پایین به شما دارند. آن‌ها با دیگر افراد فخرفروش در ارتباط هستند و با آن‌ها معاشرت می‌کنند.

  ۱۰. خودشیفته هستند

  خودشیفتگی از دیگر ویژگی‌های افراد خودنما است. اگر این افراد خودشیفته نبودند که دلیلی نداشت زندگی‌اشان را به رخ همه بکشند! همه‌‌ی ما دوست داریم در نظر دیگران محبوب باشیم، اما افراد فخرفروش در این زمینه زیاده‌روی می‌کنند. آن‌ها شیفته‌ی خود هستند و مدام خودشان را تحسین می‌کنند.

  آن‌ها فکر می‌کنند دیگران همیشه و همه جا درباره‌‌شان صحبت می‌کنند. این افراد آن‌قدر درگیر خودشان هستند که کم‌کم از دیگران دور می‌شوند. افراد فخرفروش هر کاری بتوانند می‌کنند تا احساس خوبی درباره‌ی خودشان پیدا کنند.

  ۱۱. عقاید خود را به دیگران تحمیل می‌کنند

  افراد خودشیفته فکر می‌کنند عقاید و باورهایشان بهترین است، به همین خاطر مدام باورهایشان را به دیگران تحمیل می‌کنند. اگر با چنین افرادی وقت بگذرانید، متوجه می‌شوید که می‌خواهند شما را متقاعد کنند سبک زندگی آن‌‌ها را دنبال کنید. این افراد سعی می‌کنند شما را راضی کنند در رستوران دلخواه آن‌ها که غذاهای بسیار گران‌قیمتی دارد، غذا بخورید.

  آن‌ها این حرف را در حالی به شما می‌زنند که حتی ممکن است از وضعیت مالی نه چندان مناسب شما هم خبر داشته باشند. این افراد به شما فشار می‌آورند که خودتان را به استانداردهای آن‌ها نزدیک کنید.

  چگونه با یک فرد فخرفروش و خودنما برخورد کنیم؟

  حالا که با ویژگی‌های این افراد آشنا شدیم، برویم سراغ روش برخورد صحیح با این افراد.

  ۱. به آن‌ها بگویید رفتارشان چه حسی به شما می‌دهد

  بسیاری از افراد فخرفروش به‌طور کامل نمی‌دانند که رفتارشان چه تأثیری روی دیگران می‌گذارد و باعث می‌شود چه حسی پیدا کنند. این افراد آن‌قدر مشغول خودشان هستند که تصور می‌کنند دیگران هم همین‌طور هستند.

  اگر در اطرافتان فرد خودشیفته‌ای است، باید به او بگویید که رفتارهای زشتش چه حسی به شما می‌دهد. این موضوع را با لحن آرام به او بگویید. به این نکته اشاره کنید که رفتار تحقیرآمیز او باعث ناراحتی شما می‌شود.

  به او بگویید که سلیقه‌هایتان با هم متفاوت است و باید به سلیقه‌‌های یکدیگر احترام بگذارید تا بتوانید بدون مشکل و ناراحتی با یکدیگر معاشرت کنید. با حرف‌های منتقدانه‌ی خود به این افراد حمله نکنید. به آن‌ها یادآوری کنید که رابطه‌ی دوستانه‌تان برای شما ارزشمند است و دوست دارید بدون مشکل این رابطه‌‌ را ادامه دهید‌.

  ۲. از بعضی مکالمه‌ها دوری کنید

  اگر فکر می‌کنید بعضی از مکالمه‌ها باعث برانگیخته شدن رفتارهای فخرفروشانه‌ی این افراد می‌شود، به‌سادگی از این نوع مکالمه‌‌ها اجتناب کنید.

  به‌طور مثال ممکن است بدانید که دوستتان در درست کردن قهوه‌ی خانگی خودش را بهترین می‌داند. پس هیچ‌وقت خودتان را درگیر مکالمه درباره‌ی این نکنید که شما در این زمینه بهتر هستید یا او!

  ۳. آن‌‌ها را نادیده بگیرید

  گاهی اوقات نادیده گرفتن بهترین کاری است که در برخورد با افراد فخرفروش می‌توانید انجام دهید. البته توجه داشته باشید که نادیده گرفتن راهکار خوبی در بلندمدت نیست، اما در کوتاه‌مدت کارتان را راه میندازد.

  توجه، تمام چیزی است که این افراد به دنبالش هستند. پس زمانی که به دوست فخرفروش خود که دائما در حال بلوف زدن است توجه نکنید، شاید متوجه رفتارش بشود و پیش شما چنین رفتارهای خودنمایانه‌ای را بروز ندهد.

  کلام آخر

  تا زمانی که با یک فرد فخرفروش در ارتباط نباشید، متوجه نمی‌شوید که چنین افرادی چقدر می‌توانند با حرف‌ها و انتقادات بی‌جای خود اطرافیانشان را ناراحت کنند. در این مقاله از دیجی‌کالا مگ درباره‌ی ویژگی‌های افراد فخرفروش و خودنما صحبت کردیم. در پایان هم به نحوه‌ی برخورد صحیح با این افراد پرداختیم. به نظر شما افراد فخرفروش چه ویژگی‌های دیگری دارند؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما و دیگر مخاطبان در میان بگذارید.

  منبع: a conscious rethinkقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی