اخبار بازار ارز
 • روند افزایشی قیمت گاز در اروپا

  قیمت گاز در اتحادیه اروپا طی روز‌های گذشته روندی افزایشی را در پیش گرفته به گونه‌ای که قیمت هر هزار مترمکعب گاز با آلایندگی پایین به ۲۹۵ دلار رسیده است.

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از اسپوتنیک، طی روز‌های گذشته قیمت گاز در سطح اتحادیه اروپا علی رغم گرم شدن هوا در حال رسیدن به بیشینه خود در فصل زمستان است.

  روز گذشته قیمت هر هزار مترمکعب گاز با آلایندگی کم به ۲۹۵ دلار رسید. دو روز پیش قیمت این میزان گاز ۲۸۶ دلار بود. در واقع دلیل اصلی رشد قیمت گاز در بازار اتحادیه اروپا دو عامل بود؛ نخست کاهش ذخایر گاز انبارشده در اتحادیه اروپا به خاطر زمستان سردی که این قاره پشت سر گذاشت و دوم کاهش ورود گاز طبیعی مایع‌شده به کشور‌های اروپایی.

  در حال حاضر سطح میزان گاز طبیعی ذخیره شده در کشور‌های اروپایی به ۳۰ درصد ظرفیت رسیده که بیش از ۲۵ درصد کمتر از متوسط ۴۱ درصدی آن در ۵ سال گذشته است. ماه آوریل سال جاری درواقع نخستین ماه آوریلی در چند سال گذشته به شمار می‌رود که به جای آنکه شاهد افزایش ذخایر گازی اروپا باشیم، شاهد کاهش میزان آن بوده‌ایم.

  هفته گذشته ورود LNG به کشور‌های اروپایی ۸ درصد کاهش یافت و همین امر شرایط را در بازار گاز اروپا بدتر کرد و باعث شد تا شاهد افزایش قیمت این حامل انرژی باشیم. به طور کلی ورود LNG به اتحادیه اروپا از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۸ درصد کاهش داشته است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی