فناوری
 • مدل ویژه فراری 812 Superfast از راه رسید؛ آخرین نغمه موتور V12 تنفس طبیعی

  مدل ویژه فراری ۸۱۲ Superfast در حالی رونمایی شده است که فراری اعلام کرده که مجهز به قوی‌ترین موتور تنفس طبیعی در تاریخ محصولات این شرکت پرآوازه ایتالیایی است. ۸۱۹ اسب‌بخار در قالب یک موتور ۱۲ سیلندر ۶.۵ لیتری با توان دور خوردن تا عدد اعجاب برانگیز ۹۵۰۰ دور بر دقیقه از جمله ویژگی‌های تکرار نشدنی این خودرو هستند.

  در حال حاضر نام اصلی این محصول مشخص نیست اما فراری این محصول را بالاترین سطح محصولات موتور جلو این شرکت موسوم به برلینتا می‌داند.

  این محصول از تمامی جهات عملکرد بالاتری به نسبت مدل معمولی دارد و این مسئله شامل تمامی محصولات این شرکت در گذشته نیز می‌شود به جز دو مدل هیبریدی این شرکت یعنی فراری لفراری و SF90 Stradale که قدرت بیشتری دارند.

  موتور V12 که در بخش جلویی خودرو قرار گرفته توانایی تولید ۸۱۹ اسب بخار قدرت را دارد.

  در حال حاضر فراری مشخصات دقیق این موتور را اعلام نکرده است اما به احتمال زیاد همان موتور ۶.۵ لیتری V12 خواهد بود که با تغییراتی در بخش مکانیکی از جمله سیستم تایمینگ سوپاپ‌ها و همینطور یک خروجی اگزوز جدید قابلیت دور خوردن تا مرز ۹۵۰۰ rpm را دارد.

  در نتیجه این موتور بالاترین دور را در بین باقی محصولات شرکت فراری دارد و به نوعی به موتورهای به کار رفته در ابر خودروهایی از جمله آستون مارتین والکری و گوردن میوری T50 طعنه می‌زند.

  این سوپرخودرو تولید محدود برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به تنها ۲.۵ ثانیه زمان احتیاج دارد و حداکثر سرعت آن نیز بیش از ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت است.

  فرمان دهی مستقل در هر چهارچرخ سطح جدیدی از هندلینگ را به این خودرو می‌بخشد و واکنش فرمان نیز همان چیزی است که همگان از یک فراری انتظار دارند.

  با توجه به استفاده گسترده تر از فیبرکربن وزن آن کمتر از ۱۶۳۰ کیلوگرم اعلامی برای مدل معمولی است.

  در بخش طراحی ظاهری نیز مشخصا سطح جدیدی از طراحی را شاهد هستیم که حداکثر نیروی رو به پایین را به حداکثر میزان خود ارتفا خواهد داد. از مهم ترین قطعات آیرودینامیکی می‌توان به طراحی جدید سپر، اسپیلیتیر و دیفیوزر اشاره کرد. همچنین به جای شیشه عقب از یک پنل آلومینیومی با هدف ایجاد ورتکس هوایی استفاده شده است. اسپویلر عقب نیز بزرگ‌تر شده است.

  این سوپرخودرو برلینتا چهارمین و آخرین محصول موتور جلو V12 تنفس طبیعی شرکت فراری بعد از ۵۷۵M، ۵۹۹ GTO و F12 tdf خواهد بود. مشخصا همانند مدل های گذشته این محصول به صورت تولید محدود عرضه خواهد شد و برچسب قیمتی حداقل ۲ برابری به نسبت مدل پایه ۸۱۲ Superfast خواهد داشت.

  در آینده نزدیک نیز به نظر می رسد مدل سقف تاشو آن نیز به صورت تولید محدود عرضه شود. مراسم رونمایی از این سوپرخودرو تولید محدود در اوایل ماه آینده میلادی برگزار خواهد شد و این مطلب مجددا پس از رونمایی رسمی بروزرسانی خواهد شد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی