فناوری
 • لینک اند کو 09 در شانگهای معرفی شد؛ کراس‌اووری قدرتمند بر مبنای ولوو XC90

  برند چینی لینک اند کو (Lynk & Co) از یک کراس‌اوور جدید در نمایشگاه خودروی شانگهای رونمایی کرد. این کراس‌اوور نسبتا درشت‌اندام ۰۹ نام دارد و در ساخت آن از پلتفرم ولوو XC90 استفاده شده‌است. این درحالیست که قدرت موتور هیبریدی این خودرو جدید از نسخه پایه ولوو بیشتر است و به ۳۸۶ اسب بخار می‌رسد.

  مثل دیگر محصولات کمپانی، ۰۹ هم از طراحی خاصی برخوردار است. در نمای روبرو جلوپنجره عظیم که با چراغ‌های اصلی ادغام شده، شاخص‌ترین ویژگی این خودرو به شمار می‌رود؛ چراغ‌های روشنایی در روز نیز در ارتفاعی بالا نصب شده‌اند.

  در نمای جانبی شکاف و خطوط موجود روی درها، دستگیره‌های کشویی، رینگ‌های خوش‌فرم و ستون C ضخیم از جمله موارد قابل ذکر هستند؛ ضمن اینکه لبه برآمده گلگیرها کمک شایانی به زیبایی این نما کرده است.

  در نمای عقب چراغ‌های بومرنگی شکل که تا روی گلگیرها امتداد پیدا کرده‌اند، بیش از هر چیز دیگر جلب توجه می‌کنند. چهار خروجی اگزوز در طرفین سپر هم خبر می‌دهند که با اتومبیلی قدرتمند و اسپرت روبرو هستیم.

  در واقعیت هم اینگونه است، چرا که نیروی مورد نیاز ۰۹ توسط همان پیشرانه به کار رفته در ولوو XC90 T8 AWD Recharge تامین می‌شود. این پیشرانه از یک موتور ۲ لیتری توربوشارژ و سوپرشارژ در کنار یک موتور برقی ۸۷ اسب بخاری تشکیل یافته و مجموع قدرت خروجی آن به ۳۸۶ اسب بخار می‌رسد. وظیفه تامین انرژی در این پیشرانه هیبریدی را پک باتری ۱۱.۶ کیلووات ساعتی بر عهده دارد. این پک در تونل گیربکس کار گذاشته شده است.

  اگر با نحوه نامگذاری محصولات لینک اند کو آشنا باشید، حتما می‌دانید ۰۹ بزرگ‌ترین مدل تولیدی کمپانی محسوب می‌شود. با توجه با اینکه این برند زیرمجموعه کمپانی جیلی است، مدل‌های مختلف آن بر مبنای پلتفرمی مشترک با ساخته‌های ولوو تولید می‌شوند. شاید این را نیز می‌دانید که ولوو از سال ۲۰۱۰ تحت مالکیت جیلی قرار دارد.

  آنطور که اعلام شده، لینک اند کو ۰۹ چند روز پس از معرفی در شانگهای، راهی خطوط تولید خواهد شد. کارخانه این برند واقع در میشان چین، ماموریت مونتاژ ۰۹ را بر عهده دارد.

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی