تولید
 • با حضور رئیس جمهور 4635 طرح کشاورزی امروز افتتاح شد

  وزیر جهاد کشاورزی در مراسم افتتاح 4635 طرح کشاورزی با حضور رئیس جمهور، از دستیبابی به خودکفایی تولید کره خبر داد.

   

  به گزارش پول نیوز، کاظم خاوازی امروز در مراسم افتتاح طرح های کشاورزی که با حضور رئیس جمهور برگزار شد با بیان اینکه امروز شاهد به ثمر رسیدن طرح های کشاورزی در چهار بخش هستیم، افزود: امروز به صورت همزمان 4 هزار و 635 پروژه کشاورزی افتتاح و فعالیت خود را آغاز می کنند.

  وی ادامه داد: بخش اول طرح آبیاری 14 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دست سیستان با سرمایه گذاری 3400 میلیارد تومانی است که با سفر رئیس جمهور به این استان آغاز و با حمایت مقام معظم رهبری به نتیجه رسید.

  خاوازی با بیان اینکه این پروژه 70 هزار بهره بردار را شامل می شود، اظهار کرد: شهرستان های زابل، زهک ، نیمروز, هامون و هیرمن با 729 روستا شامل پروژه می شوند.

  به گفته وی؛ این پروژه می تواند شرایط اقتصادی و امنیت غذایی را در منطقه تحت تاثیر قرار داده و آن ها را افزایش دهد.

  خاوازی بخش دوم این طرح ها را افتتاح 3 هزار و 913 طرح سامانه های نوین آبیاری عنوان کرد و افزود: در سال 99 مجموع سیستم آبیاری کشور 1 میلیون و 290 هزار هکتار بود که امروز با افتتاح طرح های جدید به 2 میلیون و 472 هزار هکتار یعن یبه 2 برابر تاریخ کشور افزایش می یابد.

  وی تصریح کرد: همراه با توسعه سطح آبیاری نوین در کشور، توانسته ایم در تولید لوله و شیرآلات و دیگر تجهیزات مورد استفاده در این سامانه به خوکفایی 100 درصدی برسیم.

  خاوازی از افزایش تولید محصولات کشاورزی از سال 92 تا کنون با بهبود بهره وری آب خبر داد و گفت: تا سال 92 به ازای مصرف هر متر مکعب آب 920 گرم محصولات کشاورزی تولید می شد در حالی که اکنون میزان به یک هزار و 450 گرم رسیده است.

  وی همچین از افزایش میزان راندمان آبیاری از 39 درصد به 45.8 درصد در سال های اخیر خبر داد.

  خاوازی با تاکید بر ظرفیت های بالایی بخش شیلات اظهار کرد: بخش بعدی که امروز 150 طرح تولیدی در آن افتتاح می شود بخش شیلات است، این بخش ظرفیت های بسیاری برای توسعه دارد و در حال حاضر ما در تولید ماهی قزل آلا آب شیرین رتبه اول دنیا را داریم.

  وی ادامه داد: در تولید و پرورش میگو نیز از رتبه جهانی خوبی برخودار هستیم و در سال های اخیر توانسته ایم میزان تولید این آبزی را از 12.7 هزار تن به 49 هزار تن افزایش دهیم.

  خاوازی میزان صادرات در بخش شیلات را 124 هزار تن اعلام کرد و یادآور شد: میزان صادرات آبزیان در سال 92 حداکثر 71 هزار تن بود.

  وی تاکید کرد: ارزش صادراتی بخش شیلات از 250 میلیون دلار در سال 92 به 460 میلین دلار در سالجاری افزایش داشته است.

  خاوازی درادامه سخنان خود بخش دیگری که امروز با افتتاح طرح های جدید شاهد توسعه آن هستیم را بخش دام و طیور عنوان کرد و افزود: امروز 571 واحد دام و طیور در سطح کشور افتتاح می شود که نتیجه آن گام دیگر به سوی خودکفایی و تقویت آن است.

  وی ادامه داد: در حال حاضر ما در تولید شیر به خودکفایی رسیده ایم، در تولید گوشت قرمز نزدیک به خودکفایی هستیم و گوشت مرغ را به میزان نیاز کشور تولید می کنیم.

  خاوازی در پایان سخنان با بیان اینکه تا سال گذشته بیش از 50 هزار تن کره وارد کشور می شد یکی از موفقیت های سال 99 را خودکفایی در تولید این محصول لبنی برشمرد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی