اخبار قیمت ها
 • مدت معافیت خودروهای صفر کیلومتر از معاینه فنی اعلام شد + نرخ جدید معاینه فنی

  سرهنگ کرمی اسد رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور اظهار داشت: مدت معاینه فنی خودروهای شخصی صفر کیلومتر 4 سال است. هموطنانی که معاینه فنی آنان به اتمام رسیده برای تمدید آن اقدام کنند تا در ایام نوروز با مشکل مواجه نشوند.

  به گزارش صبحانه،رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور گفت: یکی از موضوعاتی که در ایام نوروز مد نظر پلیس راهور است کنترل سلامت وسایل نقلیه و به همراه داشتن مدارک لازم است. وی در ادامه افزود: معاینه فنی یکی از شاخص‌های سلامت وسیله نقلیه می‌باشد که مورد تاکید است. بر همین اساس دوربین‌های هوشمند ثبت تخلف شهر تهران خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشد را روزانه 50 هزار تومان جریمه خواهد کرد. همچنین مسئله معاینه فنی در معابر برون شهر نیز توسط پلیس راهور کنترل خواهد شد.

  مدت معاینه فنی خودروهای صفر کیلومتر اعلام شد

  سرهنگ کرمی اسد در ادامه تصریح کرد: مدت معاینه فنی خودروهای شخصی نو 4 سال است که بعد از اتمام ملزم به دریافت معاینه فنی از مراکز مجاز هستند و اگر خودرویی بدون معاینه فنی در کلان شهرها و معابر برون شهری تردد کند روزانه 50 هزار تومان و در سایر شهرها روزانه 30 هزار تومان جریمه خواهد شد.

  وی با تاکید بر مراجعه به مراکز مجاز معاینه فنی، گفت: از هموطنانی که معاینه فنی آنان به اتمام رسیده با مراجعه به مراکز معاینه فنی مجاز اقدام به تمددید کنند تا اطلاعات معاینه فنی خودرو در سامانه یکپارچه معاینه فنی سیمفا ثبت شود زیرا مراکز معاینه فنی مجاز به این سامانه دسترسی دارند و زیر نظر وزارت کشور فعالیت می‌کنند. همچنین معاینه فنی عمومی به صورت ویژه کنترل خواهد شد.

  مدت زمان معافیت خودرو از معاینه فنی

  نوع خودرو مدت زمان معافیت معاینه فنی
  خودروهای شخصی (تولید داخل و وارداتی) 4 سال
  خودروهای پلاک عمومی 1 سال

   

  معاینه فنی در سال 1400

  با توجه به جدول بالا، در سال 1400 خودروهای پلاک شخصی که سال تولید آنها 1395 و ماقبل است و همچنین خودروهای وارداتی که مدل آن ها سال 2016 و ماقبل است می بایستی در سال 1400 اقدام به دریافت معاینه فنی کنند.

  نرخ معاینه فنی در سال 1400

  در سال 1400، نرخ معاینه فنی خودروهای سبک در مراجعه اول معادل 47 هزار تومان تعیین شده است و مراجعه مجدد آنان 10 هزار تومان خواهد بود. نرخ معاینه فنی خودروهای سنگین در مراجعه اول معادل 71 هزار و 600 تومان تعیین شده است و مراجعه مجدد آنان 12 هزار تومان خواهد بود. نرخ معاینه فنی موتورسیکلت های شخصی در مراجعه اول معادل 12 هزار تومان تعیین شده است و مراجعه مجدد آنان 2 هزار تومان خواهد بود.

  نوع خودرو نرخ معاینه فنی در سال 1400
  خودرو سبک 47,000 تومان
  خودرو سنگین 71,600 تومان
  موتورسیکلت 2,000 تومان

   

  توقف خودرو به دلیل خلافی

   

  وی برای عدم توقیف خودروهای با خلافی بالای یک میلیون تومان نیز گفت: خودروهایی که بالای یک میلیون تومان تخلف دارند نسبت به پرداخت جریمه خود اقدام کنند و یا حداقل مقداری را پرداخت کنند تا این خودروهای شامل جریمه بالای یک میلیون تومان نباشند تا در مسیر توقیف نشوند.

  وی در پایان بیان داشت: رانندگانی که بالای 30 نمره منفی داشته باشند حق رانندگی ندارند و گواهینامه آنها ضبط خواهد شد. از هموطنان می‌خواهیم که موارد ذکر شده را رعایت کنند تا سفر خوبی را سپری کنند.

   

  ایام نوروز پلیس راهور خودرو معاینه فنی


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی